Kadınlar ve burçları

 Aralık ayının son haftası erkeklerin burç özelliklerini paylaşmıştım. Şimdi de kadınları burçlarına göre tanıma vakti.

OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak: Pek belli etmese de, mantıklı olduğu kadar da duygusaldır. Çalışmanın da eğlencenin de hakkını verir, iyi bir partnerdir. Oğlak kadını üç gün sonrasını değil, uzun vadeli düşünür.

KOVA 20 Ocak – 18 Şubat: Gizemli oluşu Kova kadınını çekici kılar. Akıllı ve eğlencelidir. Ancak ne zaman ne yapacağı pek belli olmaz. Kendisine baskı yapılmasından hoşlanmaz. İlişkinin gidişatını kendi belirlerlemek ister.

BALIK 19 Şubat – 20 Mart: Onun için hep çok hassas ve duygusal derler. Doğru ama her adımında mantık da var. Herkese karşı naziktir, iyi arkadaştır ancak Balık burcu kadının etkilemek kolay değildir. Güvenini kazanmanız şart.

KOÇ  21 Mart – 19 Nisan: Çoğu zaman aklına koyduğunu yapar. Koç kadının gözü yükseklerdedir ancak bunda kötü mana aramayın. İyi bir konuşmacı ve tatlı dilli olduğu için istediğini yaptırmakta hiç zorlanmaz.

BOĞA  20 Nisan – 20 Mayıs: O yanındaki erkeğe nasıl davranacağını çok iyi bilir. İyi bir arkadaş ve sevgilidir. Boğa kadını bakımlıdır, flörtözdür; ve aynı zamanda sağı solu belli olmaz. Kendisine yapılan iyiliği ve kötülüğü kolay unutmaz.


İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran: Ondan etkilenmeniz çok kolay. Cesur ve eğlencelidir; ikna yeteneği yüksektir. Ancak dikkat, İkizler kadını hataları affetmez, böyle bir şey olduğunda onu kaybetme ihtimalimiz çok yüksek.

YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz: Pek itiraf etmese de Yengeç kadını aşka inanır. Ve sabırlı gibi görünse de, aslında karşısındakini hep tartar. Belirli bir sürecin ardından sizi hayatına dahil eder, ya da “hoşçakal” deyip yoluna devam eder.

ASLAN   23 Temmuz – 22 Ağustos: Burcunun hakkını verir: Aslan kadını da (tıpkı Aslan erkeği gibi) gerçek bir liderdir ancak bunu pek “çaktırmaz”. Yanında güvendesiniz. Bir tüyo: Onu sinirlendirmemeye özen gösterin.

BAŞAK 23 Ağustos – 22 Eylül: Flört etmekten ve pohpohlanmaktan çok hoşlansa da, Başak bir ilişki kadınıdır, kısaca onu uzun uzun oyalamanız  mümkün değil, net olmanızı bekler. Duygularınızı ve niyetinizi hep sorgular.

TERAZİ 23 Eylül – 22 Ekim: Burcu, hakkındaki ilk ipucuyu verir: Terazi kadını hayatındaki dengelere dikkat eder. Çekicidir ve tabii ki bunun farkındadır. Bu, onu bazen “tehlikeli” kılar. Manası: Göze almayan yaklaşmasın…

AKREP 23 Ekim – 21 Kasım: Konuşkandır, tatlıdır, ve evet kıskançtır; bazen enerjisiyle baş etmek zordur. Akrep kadını kolay taviz vermez, bu nedenle etrafı çok kalabalık olsa da, ona yaklaşmak, onu kazanmak zaman ister.

YAY  22 Kasım – 21 Aralık: Hayal gücü zengin, esprili, yetenekli… Onu tanımanız hem çok kolay hem de zordur. Ama bunun olması için buna “izin” vermesi lazım. Bir Yay kadınıyla sabırlı ve hatta önce arkadaş olmanız işe yarayabilir.