Justin Bieber densizliği

anne-frank2-2dsuhup

Justin Biber’in hız kesmeyen gerzeklikleri devam ediyor. Anne Frank’ın Hatıra Defteri kitabını bilirsiniz. Nazi Almanya’sının en vahşi dönemlerinde, ailesiyle Amsterdam’da saklanan Anne Frank’ın o döneme ait gözlemlerini kendi diliyle yazdığı bir günlük. İşte medya starımız Bieber, şu an müze olarak kullanılan o evi ziyaret etmiş. Buraya kadar her şey normal diyebilirsiniz. Süperstar’ımız hızını alamamış ve ziyaretçi defterine şunları yazmış: “Burada olmak gerçekten çok etkileyici. Anne harika bir kızdı. Şayet yaşıyor olsaydı, o da Bieber hayranı olurdu.”

Daha sonra Anne Frank Evi yetkilileri, resmi Facebook sayfalarında Bieber’ın bu yorumunu paylaştı. Yorumun paylaşılmasından sonra sayfaya mesaj yağmaya başladı. Her ne kadar Justin Bieber’ın Anne Frank’in yaşamına büyük ilgi gösterdiği ve yorumunun ”kötü bir amacı” olmadığı belirtilse de bu açıklama öfkeli insanları durduramadı. Anlayacağınız Bieber yine beklemediği köşeden gol yedi.

620-JustinBieber1-030813-jpg_164223

Sanırım şan, şöhret ve para bu ergen güzelini çoktan yoldan çıkarmış. Artık kabak tadı veren bu olaylar Bieber’ın son kullanma tarihinin çoktan geçmesine neden oldu. Ne acı ki, sektörün patronları onun etinden, sütünden bir süre faydalandıktan sonra ve yeni bir Bieber bulduklarında onu bir köşeye atacaklar.

Şimdi Kısaca Anne Frank kimdir? Wikipedi aracılığıyla bir göz atalım.

Anneliese “Anne” Marie Frank, 1929 ve 1945 yılları arasında yaşamış ve Yahudi Soykırımının simge isimlerinden biri olmuş. Babası bir bankada çalışıyordu. O yıllarda dünyayı etkisi altına alan Büyük Buhran nedeniyle 1933 yılında Hollanda’ya gitmenin bir yolunu buldu. Adolf Hitler’in Hollanda’ya girmesiyle birlikte, buradaki Yahudilere Almanya’daki gibi kısıtlamalar getirildi. Ablasıyla birlikte sadece Yahudilerin okuduğu okulda eğitim almaya başladı.

Anne-Franks-room-2i6ml30

Yahudilerin kendi işlerini kurmaları ve işletmeleri yasak olduğu için babası işlerinin başına yakın bir dostunu geçirdi. Temmuz 1942’de aile için kötü bir yıl başlayacaktır. SS merkezine çağırılan aile Yahudi olarak işaretlenir. Anne Frank, 14 yaşındayken baba Otto Frank’ın Prinsengracht’taki ofis binasının arkasında bulunan gizli bölmede saklanmaya başladı. 13. yaş gününde kendisine hediye edilen bir günlüğe saklandıkları 2 yıl boyunca yaşanan olayları günü gününe yazdı. İki yıl sonra saklandıkları yer polis tarafından basıldı.

Frank ailesi ve diğer aile trenle Polonya’daki Auschwitz toplama kampına gönderildi. Bir süre sonra Anne Frank ve diğer ailenin üyeleri farklı toplama kamplarında öldü. Aynı yılın sonbaharında Anne Frank ve ablası Margot Bergen-Belsen kampına gönderildiler. Margot ve Anne tifodan öldü.

Auschwitz’de kalan baba Otto Frank, Kızıl Ordu’nun gelmesiyle kamptan kurtuldu. Baba Frank’ın elinde, eski sekreteri Miep’in kendisine ulaştırdığı Anne’nin günlüğü vardı ve bu günlüğü defalarca okudu. Sonra bir kopyasını profesör bir arkadaşına gönderdi. Yakın çevresinin teşvikiyle günlüğünü yayımlamaya karar verdi. İlk olarak 150 bin adet basılır. Bu baskıyı daha birçok baskı takip etti. 60 dile çevrildi ve en çok satanlar listesine girdi.

Bu yazının üzerine güzel bir haber vermek gerekir elbette. Justin Bieber 2 Mayıs’ta İstanbul’da. Haydi eller havaya….

Comments
 1. Frover Belieber

  Justin şu aralar iyi değil çok çalışıyor.Bu yaptıklarını bir anlık sinirle yapıyor.Sonra da pişman oluyor zaten ayrıca ergen güzeli değil o.Kendinizi bi b*k sanmayın.İLK önce onun gibi 19 yaşında bir dünya starı olmayı becerip öyle yorum yapın onunla ilgili.!!!

 2. Alper

  Frover Belieber Allah affetsin seni ne deyim.Allah kimseye senin yaşadığın ergenliği,kezbanlığı vermesin. :(

 3. ayşegül

  çok haklısınız. o sümüklü ergen kızımı da kendine halt etti. kızım şu anda justin bieber fanı ve ben bundan hoşlanmadığımı söylesem de hala o justin pisliğinin peşinde. ama bir gün o çocuğun da havası sönecek görecek o zaman o p.ç

 4. Galen

  My relatives always say that I am killing my time here at web, however I know
  I am getting experience every day by reading thes fastidious posts.