Iphone kullanıcıları bayılacak

Iphone akıllı telefonlar için koruyucu kılıflar üreten Gizmon firması, yok artık daha neler dedirtecek yeni bir ürün çıkarmış. Ne mi? Iphone 4, Iphone 4s ve son dakika haberi ile Iphone 5 telefonunuzu retro görünümlü eski bir Leica fotoğraf makinesine dönüştüren bir kılıf. Hem de kamera fonksiyonları ilavesi opsiyonuyla!

Bu süper buluşun pek çok da varyasyonunu piyasaya sürmüş Gizmon’daki arkadaşlar. Siyah, kamuflaj desenli ordu modeli, kırmızı, pembe, mavi gibi…

tripod

Tüm modellerin paketinden tripod ayak, ve iki objektif alternatifi çıkıyor. Objektiflerden biri daha ince tasarlanmış, böylece kılıf cebe daha kolay girebiliyor.

Bazı modeller ise –Deluxe- gibi askılı kılıf seti ile beraber geliyor.

Kılıflar koruyuculuk fonksiyonu olarak çok fazla bir yenilik getirmiyor ama telefonunuza çok havalı bazı özelikler ekliyor. Örneğin sesi açma düğmesine monte edilmiş bir düzenekle deklanşör işlevi çalışır hale getirilmiş.

back

Kılıflara Gizmon’un işlevsel objektifleri de monte edilebiliyor.  Yansımaları engelleyen polarize objektif, bulutlardaki detayları derinleştiren, balıkgözü geniş açı çekim imkanı veren objektif ve kaleydeskop efekti ile çektiğiniz nesnenin üçlü imajlarını yakalamanızı sağlayan objektif bunlardan bir kaçı. Kılıfların fiyatları 55 ila 65 Dolar arasında satılıyor. Objektifler ise 25-35 Dolar aralığında satılıyor.

gizmonred

Kılıfın tasarımının en güzel taraflarından biri ise şarj, kulaklık, mikrofon ve hoparlör giriş çıkışlarının hiç birini engellememesi.

Daha fazlası için www.fotopro.com.tr ve www.gizmon.com

Konu mankenimiz Çağatay Atasağun da bir fotoğraf sanatçısı ve geçen gün boynunda asılı gördüğüm Gizmon’u kurcalama şansım oldu. Teşekkürler tekrar buradan.

Son Söz: Bu kılıf takılıyken telefonunuz çalarsa havanızdan geçilmeyecek söyleyelim. Leica ile cepten konuşan bir trendsetter… Çok havalı!