İngilizce öğreten eşleştirme kartları

“Kuşlar uçar, balıklar yüzer, çocuklar oyun oynar.”

Garry Landreth (Oyun Terapisti)

“Oyun çocuğun işidir. Kendini ifade edebilmesi için kullandığı doğal bir araçtır. Oyun çocuğun iç dünyasını gerçek dünya ile birleştirip algılamasına yardım eder. Dış dünya ile ilgili her tür bilgi oyun ile pekişir. Çocuk ayrıca oyun ile dil, iletişim ve sosyal becerileri de geliştirir. Oyun oynayan çocuk yaratıcıdır, zekidir.”

Nilüfer Devecigil (Psikolog, Oyun Terapisti)

İngilizce Öğreten Eşleştirme Kartları adlı ürünün kutusunda işte bunlar yazıyor. Yukarıdaki her iki tanımlama da çok doğru söylemler. Çocuk, oyun oynayarak büyür, gelişir. Yani aslında çocuğun işi, oyundur, oyun oynamaktır.

Benim bir işimin de çocuk gelişimi ürünleri geliştirmek ve yazmak olduğunu söylemiş miydim? Söylemediysem de şimdi öğrendiniz. Şu ana dek bu alanda dört ürün hazırlamıştım. Altıncı baskısını yapan Eşleştirme Kartları, Eşleştirme Kartları 2, ikinci baskısını yapan Eşleştirme Kartları 3 ve Tuvalet Eğitimi ve Özbakım Kartları… Henüz bu ay başında satışa sunulan beşinci ürün ise İngilizce Öğreten Eşleştirme Kartları oldu.

Okul öncesi eğitim için hazırlanan bu ürün, özel kapaklı kutusunda, 7×11 cm ebatlarında renkli kuşe baskılı 78 adet kart ve oyunlar kitapçığından oluşuyor. Kartlar renkler, meyveler, sayılar, hayvanlar ve sebzelerden oluşuyor. Her karttan iki adet bulunan bu üründe, kartların birinde rengin, sayının v.b. Türkçesi, diğerinde ise İngilizce yazılışı ve Türkçede okunuşu bulunmakta. Örneğin, Kurbağa, Frog (Fırog). Kartlarla şu oyunları oynamak mümkün: Sayılarla eşleştirme oyunu, aynısını bulma oyunu ve hafıza oyunu. Kutudaki kitapçığın içinde herkesin bildiği sayıları ve hayvanları öğreten kısa şarkılar da olduğunu belirtelim.

Eğitimci Didar Çelikkanat bu ürün için bakın neler söylemiş ürünün arka kapağında:

“Çocuk gelişimi ve yaratıcılığı için birçok annenin ve okul öncesi eğitim kurumunun başvurduğu eşleştirme kartları dünyanın hemen her yerinde kullanılmaktadır. Çocukların görsel hafızalarını, dikkat ve hatırlama becerilerini geliştirir. Çocukların bebeklikten itibaren gelişimlerini destekleyen bu tür eğitici oyuncakların yararları diğer uyarıcı materyallerden çok daha fazladır. Eğitici oyuncaklar bebek ve çocukların sadece bilişsel değil, tüm gelişimlerini desteklemektedir. Bu sebeple başta MONTESSORI eğitim sistemi olmak üzere tüm çocuk eğitimi sistemleri bu tür materyalleri önermektedir.Yabancı dil eğitiminde, çocuklar erken yaşta ana dilleri dışındaki bir dili oyun oynarken farkında olmadan doğal bir şekilde öğrenirlerken yaratıcılıkları ve kelime hazineleri de oyunla beraber gelişecektir.”

İngilizce Öğreten Eşleştirme Kartlarını, serinin diğer ürünleriyle (1,2 ve 3) beraber de oynayabilirsiniz. Konusunun uzmanları tarafından onaylanan ve yine Gün Yayıncılık’tan çıkan bu eğitici ürünü 1-7 yaş aralığında çocuğu olan tüm ebeveynlere gönül rahatlığıyla öneriyorum. Detaylı bilgi için facebook.com/gunyayincilik veya www.gunyayincilik.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.