Hardwell ilk kez Postkolik’e konuştu

postkolik_kapak“I am Hardwell” turnesi kapsamında 17 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta konser verecek olan dünyanın 1 numaralı DJ’i Hardwell, ilk röportajını Ocak sayısıyla birinci yılını kutlayan Postkolik dergisine verdi.

2011’de 24. sıradan girdiği DJ Mag Top 100 listesinde, 2012’de altıncılığa, 2013’te ise birinciliğe yükselen Hardwell, bu başarıyı yakalayan en genç DJ olarak da tarihe geçmiş durumda.

‘I am Hardwell’ turnesine Nisan 2013’te Amsterdam’ın meşhur konser salonu Heineken Music Hall’daki performansıyla başlayan Hardwell, bugüne kadarki en geniş kapsamlı turnesini gerçekleştiriyor. Her ne kadar birçok kişi 17 Mayıs’taki konserin Hardwell’in Türkiye’deki ilk performansı olduğunu düşünse de aslında kendisini ikinci kez Türkiye’de ağırlayacağız. Hardwell bundan üç yıl önce Marmaris’te küçük bir kulüpte sahne almıştı.

Üç yılda köprünün altından gerçekten çok sular aktı. Hardwell artık üç yıl öncesinin ‘Hardwell’i değil. Marmaris’e geldiğinde ismini duyurmak için çabalayan yetenekli bir DJ’di. Mayıs ayında ise İstanbul’a dünyanın bir numarası olarak adım atacak. Postkolik’e verdiği röportajda, Türkiye’ye yeniden gelecek olmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Hardwell, 17 Mayıs’ta Türk hayranlarını nelerin beklediği sorusunu ise, “Her şeyin sürpriz kalması için sahne performansı hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki, bu tur için hazırlanan prodüksiyon ve planlanma şimdiye kadar dahil olduğum başka hiçbir şeye benzemiyor. Konseri unutulmaz bir deneyime çevirmek için çok çalıştık. Sadece bugüne kadarki Hardwell konserlerinden çok farklı olacağına söz verebilirim. 17 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde cevaplıyor.

postkolik12son2_Page_10REKORLAR KIRDI
Postkolik’e verdiği röportajda festivaller  kadar küçük kulüplerde de çalmayı çok sevdiğini söyleyen Hardwell, üst düzey festivallerde oldukça başarılı performanslar sergiledi. Ünlü DJ, son yıllarda Electric Daisy Carnival, Ultra Music Festival, Coachella, Global Gathering, Electric Zoo, Creamfields, Dance Valley, Future Music Festival, Tomorrowland ve Mysteryland gibi major elektronik festivallerin tümünde sahne aldı.

2012’deki Tomorrowland performansı YouTube’da 18 milyon kez izlendi ve yılın en iyi seti seçildi. 2013 Tomorowland performansı ise sadece bir kaç gün içinde 1 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı. Geçtiğimiz yıl Miami Ultra Music Festival’indeki performansı Youtube’da sadece sekiz hafta içinde 6 milyon izlenmeye ulaştı. Performansı sırasında Hardwell’in Twitter hesabı, Twitter’ın toplam bant genişliğinin yüzde 20’sini kullanmaya başlayınca Twitter geçici olarak hesabını kapatmak zorunda kaldı. Evet, yanlış duymadınız; Hardwell resmen Twitter’ı dünya çapında salladı!

Özel hayatından elektronik müziğin geleceğine kadar hemen her şeyin konuşulduğu çok özel Hardwell röportajını, İstanbul’un popüler mekanlarında ücretsiz olarak dağıtılan Postkolik’in Ocak sayısında bulabilirsiniz. Postkolik’i ayrıca IOS ve Android işlemli tablet ve telefonlara da ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca e-dergi olarak da  Postkolik’i okumak mümkün.