Gojira? Godzilla? I-ıhh Badem The Catzilla!

Bu Pazartesi sabahı sürüklenerek geldiğiniz iş yerinizde sizi über kedi Badem The Catzilla ile tanıştırmak istiyorum. Aslında ona kedi demek pek de gerçekleri yansıtmıyor. Gavurun tabiriyle bir “humanoid” o bence. Türkçe mealiyle “İnsansı” da denebilir.  Laf ebeliğinin lüzumu yok bildiğin insan! Hafif çekik memleketlerinin mensubu tipli, az biraz da bıçkın Cihangir dayısı gibi… Haa pardon bir de kesinlikle Garfield’in ete kemiğe bürünmüş hali. Dayı tipli bir köpek tanıyordum – ağabeyim ayısı pardon! köpeği Akbar- artık dayı tipli bir kedi de tanımış oldum.

Badem The Catzilla kimdir? Okuyalım…

Bu eskilerin dediği gibi  “nevi şahsına münhasır” (bu kadar küflü laf şu demek: kendine özgü!) arkadaş benim sevgili eski iş arkadaşım Şirin’in hanesinde yaşamaya başlayan bir yaşam formu.  Kendisinin henüz çok yeni -10 Ocak- açılan bir Facebook sayfası bulunmakta. Günlük maceralarını Şirin moderatörlüğü ile takip edip çok eğleniyoruz tanıdıklarla.

Sağımda solumda,annemde, teyzemde her yerde kedilerle haşır neşirimdir. Aşk-nefret arası bir ilişkim olduğunu söyleyebilirim dört ayaklı tüylü dostlarımızla.  Bahçe katı evimizin perdelerini haşat, çamurla ayaklarıyla da yatağımı rezil ettiklerinde nefret, kapının önünde bezgin uyuduklarında, ya da yeni yavrular peydahladıklarında pek seviyorum kendilerini diyelim. Yavruyken ise hepsiyle aram iyidir.

Neyse konumuza yani Badem The Catzilla’ya dönelim. Yukarıda da kısaca değindiğim gibi Badem çok ama çok acayip. Internette, Youtube’da falan çok komik kedi videosu, fotoğrafı gördüm, siz benden daha çok görmüşsünüzdür eminim ama Badem hakikaten başka bir şey. Anası Şirin’in kendisi için açtığı Facebook sayfasında şu an 81 tane fanı olan bu şirinlik muskası her gün kendini aşıyor. Bu güne dek çok kedi gördüm ama Badem gibi karakterli bir suratı olan kedi gördüğümü hatırlamıyorum. Bir de uysallık konusunda aşmış olmalı. Şirin’in onun için hazırladığı mizansenlere gıkını çıkarmıyor haspa.  Her yeni günün sabahı, bu gün acaba Badem ne maceralar yaşamış diye bekler olduk desem yalan olmaz. Ama hakkını verelim sahibesi de çok yeteneklidir bu tarz aktivitelerde. Badem’e uygun gördüğü o günkü tema, çektiği fotolar ve açıklamaları gerçekten yetenek işi saygıyla eğiliyorum. Misal şöyle vecizeleri var:

“Karşı cinste çok fazla özellik aramıyorum. Miyavlasın yeter.”

“Ekmeği kessem zayıflarım. Ekmek arası mama yemeyi bırakmam lazım.”

Badem kelimelerle anlatılmaz yaşanır diyorum ve sizleri kendisini yakın takibe almaya davet ediyorum. Emin olun çok eğlenirsizin, gününüz aydınlanır. Arkadaşımızın Facebook sayfasının linki aşağıda. Kedi seviyorsanız ona bayılacaksınız, sevmiyorsanız da bayılacaksınız zira onu sevmemek mümkün değil, eninde sonunda seversiniz. Yandaki kareden anladığımız kadarıyla Badem bir Star Wars fanı. Ama yarın Gandalf cübbesi ve kukuletasıyla mı arz-ı endam eder, Matrix’teki Neo’nun paltosu ve gözlükleriyle mi bilemem! Bir de son aldığım duyumlara göre “Tek rakibim Japon Maru, uyuz oluyorum ona” demiş!

http://www.facebook.com/BademTheCatzilla?fref=ts

Badem’in Kısa Metrajlı Korku filmi: Bu da ne?

YouTube Preview Image

 

Comments
  1. şirin alkan

    41 kere maşallah oğluma :) http://www.facebook.com/BademTheCatzilla?ref=hl

  2. Orhan Meriç

    Linki kırık çıktı Badem’in revize ettik :-) Bilginize…

  3. NoYaN

    Kendisi şahsen kırma olmakla beraber, safkan kedi arayanlara inat tüm güzelliğini de buna borçlu aslında, o eşi bulunmaz yüz ifadesi bu yüzden işte, lakin getirdiği dezavantaj ise kendisini çoğaltamayacak olmamız ve de ırkı katii olmadığı için aynısından bulamayacak olmamız, bu bizler için dezavantajken Bademi daha da eşsiz yapıyor , gerçi ben Çin Malı diyorum ama kendisine çok benzeyen bir tane buldum :) Huyları ve duruşu aynı lakin o eşsiz yüz ifadesi yok :) Gene de hayatımın kedisi diyebileceğim kadar güzel bir canlı Şirin’in de dediği gibi 41 kere maşallah …