Film manyaklarına müjde!

İFMO Konseri afişiBir filmin etkisini artıran, film izlenip gittikten sonra bile etkisini adamın üzerinden eksiltmeyen bir şey varsa, o da o filmin müzikleridir. En azından benim cephede olaylar böyle gelişiyor; izleyip de hastası olduğum filmlerin soundtrack’lerini mümkün mertebede edinmeye gayret ediyorum. Özellikle Yüzüklerin Efendisi üçlemesini izledikten sonra, serinin kitaplarını bir de Howard Shore’un bestelediği müzikler eşliğinde okumak, o dönemki en büyük keyfim olmuştu.

Benim gibi bu konuda takıntısı olanlar için güzel bir haberim var: 7 Mayıs akşamı, en sevilen filmlerin müziklerini, İstanbul Film Müzikleri Orkestrası’ndan canlı canlı dinleyebileceksiniz!  Zira İFMO, 2013 konser sezonu açılışı şerefine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde muhteşem bir konser veriyor.

İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi desteği ile çalışmalarını sürdüren İstanbul Film Müzikleri Orkestrası (İFMO), İTÜ Maçka Yerleşkesi Mustafa Kemal Amfisi’nde vereceği muhteşem konser ile sanatseverlerle buluşuyor. 7 Mayıs 2013 Salı akşamı İTÜ Maçka Yerleşkesi Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenecek olan konserde iFMO; Star Wars, Titanik, Yüzüklerin Efendisi, Karayip Korsanları, Harry Potter, James Bond ve hafızalardan silinmeyen daha nice filmlerin senfonik müziklerini, görüntüleri eşliğinde seslendirerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

İstanbul Film Müzikleri Orkestrası’nın 50 kişilik sanatçı kadrosuyla gerçekleştireceği konserde ayrıca, izleyicileri birbirinden farklı sürprizler de bekliyormuş! E gidip, görmek, dinleyip nasiplenmek gerek!

(Acaba günün birinde İstanbul Oyun Müzikleri Orkestrası da kurulur, Assassins Creed serisinin müziklerini de bir orkestradan canlı canlı dinlemek mümkün olur mu? Sana sesleniyorum İFMO! Sevabına şuna da bi el atın :))

Tarih : 7 Mayıs 2013
Saat : 20:30
Yer : İTÜ Maçka Yerleşkesi, Mustafa Kemal Amfisi
Biletler
Tam bilet : 30 TL
Öğrenci bileti : 20 TL
Biletler konser günü kapıdan satın alınabilir.
(Ayrıntılı bilgi için: www.facebook.com/events/350353295076637/ )

Bilgi ve Daha Fazlası İçin
İFMO hakkında:
facebook : www.facebook.com/ifmo.tr
twitter : @IFMOrkestra
youtube : www.youtube.com/ifmorkestra
web : www.ifmorkestra.com
e-posta : bilgi@ifmorkestra.com