Eski-okul uzay savaşı: Pocket Fleet

Telefonunuzda oynamayı sevdiğiniz başarılı oyunların sadece ecnebilerin elinden çıktığını düşünüyorsanız ciddi şekilde yanılıyorsunuz. İşte karşınızda Overdose Caffeine adlı oyun tasarım firması tarafından dizayn edilmiş %100 Türk Malı multiplayer savaş oyunu Pocket Fleet.

Pocket Fleet’i kısaca çok oyunculu uzay savaşı olarak tanımlayabiliriz. Oyun multiplayer özelliğinin yanında bilgisayara karşı single player olarak da oynanabiliyor. Oyun için eski-okul (old school) dememizin nedeni, 80’li yılların Space Invaders, Asteroids gibi oyunlarına benzer bir tada sahip olması. Bu efsane oyunların multiplayer versiyonu desek doğru olur diye düşünüyorum. Pocket Fleet ile ilgili söyleyebileceğim bir diğer özellik cross-platform bir oyun olması. Bu yeni bir özellik… Şöyle ki; oyunu Android, iPhone, iPad ve hatta bilgisayarınızın browser’ından bile ortak bir server üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca oyun yukarıda belirttiğim gibi tamamen Türk yapımı ve ücretsiz oynanabiliyor.  Bununla birlikte, oyuna harcayacağınız her kuruş (expansion pack’ler için) Overdose Caffeine’in zavallı developer’larına bir öğün yemek olarak geri dönecektir.

 

Pocket Fleet Tanıtım:

YouTube Preview Image

 

Pocket Fleet’i en azından bir kere kesinlikle oynamalısınız. Ancak bünyede bağımlılık yaratmayacağının garantisini ne yazık ki veremiyorum.

 

Linkler:

Browser: http://pocket.motherfleet.com/

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.odcaf.pocketfleet

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/pocket-fleet/id555640381