En “Korkunç” 10 korku filmi

Öncelikle korku filmi denen şeyle başlayalım. İnsan neden korku filmi izler? Korku filmlerini sevmek enteresan bir şeydir. İnsan nasıl bir kafadadır ki kendini germek, yüreğini ağzına getirmek, her kapı gıcırtısında en ufak seste irkilmek ister?

Bence dram izleyip ağlama ya da komedi izleyip gülme arzusu ne kadar doğalsa korkma arzusu da bir o kadar doğaldır. Bir de şu tepki vardır: “Korku filmi mi? Neee?” ay aman yok ben almayım, alana da mani olmayım cinsinden.. Bunlar adama ağız tadıyla korku filmi izletmeyenlerdir ki en kısa sürede iletişiminizi kesiniz kendileriyle! Neyse konumuza dönersek bendeniz taa küçüklüğünden beri bildiğiniz bacak kadar velet olduğum zamanlardan beri korku filmi izlerim ve nedense bundan büyük keyif alırım.

Şimdi yavaştan yavaştan neden böyle bir başlık seçtiğimi de anlatarak sizlere naçizane en sevdiğim korku filmlerinden hazırladığım bir derlemeyi sunacağım izninizle… Buralardan bazılarınızın “Korkunç korku filmi ne ola ki? Korku filmi dediğin zaten korkunç olur oğlum!” dediğini duyar gibiyim ama aslında işin aslı öyle değil arkadaşlar.

Korku filmleri konusundaki yıllara dayanan tecrübelerime göre son yıllarda korku film sektörü içler acısı bence, artık iyi yapımlar, güzel konular yok maalesef L tabi “hiç” yok demeyelim ama daha iyi olmasını ümit ediyorum kendi adıma. Hepimiz tarzı ne olursa olsun film seyretmeden önce araştırır, otoriteler filme kaç puan vermiş bakarız değil mi? Hani otoritelerin verdikleri puanlara göre filmleri izliyoruz ya! Korku filmlerinde “otorite” olsa olsa etrafa saçtığınız yusuf yusuf sayılarınızdır bence! İşte tam bundan mütevellit bu başlık bu yazıya çok iyi gitti, ben otorite falan anlamam yusuflarıma bakarım ne kadar yusuf o kadar iyi korku! Yıllardır denk geldiğim hemen her filmi izlemeye çalıştım, izleyemediğim filmler eminim ki çoktur ama eğer siz de benim gibi “korku filmi” tutkunuysanız aşağıda kısa kısa notlarımı da içeren filmleri eğer izlemediyseniz bugünden itibaren izlemeye başlayın 😉

Not: Aşağıda önerdiğim 10 film, bir sıralama içermez! Yani 10 numaralı film en az korkunç olan yok efendim 1 numara ise korkunç ötesi gibi bir durum yok. Hepsi birbirinden güzel, birbirinden tatlı, izlenilesi filmlerdir. Hepinize şimdiden iyi seyirler, korkulu rüyalar :)

1-  A Nigtmare On Elm Street (1984)
İlki 1984 yılında çekilen Wes Craven tarafından yazılıp yönetilen film Amerikan yapımı, bence kült olan filmlerdendir. Bilmeyenleriniz ya da dikkatle izlemeyenleriniz için bir dip not; serinin ilk filminde Johnny Depp rol alıyor J Kendisi oyunculuğa ilk adımı bu filmle atmıştır ve ayrıca tipi de mükemmel J Neyse.. Serinin çıkış noktası ve ana konusu; film, Springwood isimli kurgusal bir kasabada birkaç gencin rüyalarında seri çocuk katili Freddy Krueger’ın hayaleti tarafından katledilmesini konu alır. Rüyalar aleminde var olan Freddy Krueger gerçek dünyadaki insanları öldürebiliyordu. Gençlerin yapması gereken tek şey “UYUMAMAK” ya da “FREDDY’İ ÖLDÜRMENİN BİR YOLUNU BULMAKTI”!
Film hatırladığım kadarıyla Freddy VS. Jason’a kadar 7 seri şeklinde ilerledi en son 2012 yapımı bir film daha çekildi fakat başrol oyuncusunun başarısız performansı açıkçası beni hiç mutlu etmedi.

2-  The Orphanage (El Orfanato) (2007)
İspanyol yapımı, Türkçe mealiyle “Yetimhane” son yıllarda izlediğim en güzel korku filmlerinden biridir. Aslında çok da korku denemez. Filmde klasik korku öğeleri mevcut fakat kurgusu ve oyunculuklar on numara olduğundan hani ufak da ola şöyle bir sıçrama mevcut. Sonu oldukça güzel olan filmimizde yetimhanede büyüyen ve evlendiğinde de evlatlık edinen Laura’nın büyüdüğü yetimhaneye yerleşmesiyle başlayan gerilimli hikayesini izleyeceksiniz.

3-  Pet Cemetary (1989)
Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan (Türk dizi tanıtımları gibi oldu J) Hayvan Mezarlığı, kitabında ayrı filminde ayrı tat veren bir eser bence. Her şey Creed ailesinin kedisinin ölümüyle başlar. Kediyi geri döndürebileceğini söyleyen garip komşu kediyi eski bir Kızılderili mezarlığına gömer ve hayata döndürür. Creed ailesinin küçük ferdi o sevimli görünüp de filmin ilerleyen dakikalarında hayretle izLeyeceğiniz minik üyesi ölünce, Dr. Louis Creed oğlunu aynı mezarlığa gömer ve olaylar başlar. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

4-  The Exorcism Of Emily Rose (2005)
Bu film benim en sevdiğim iki olayı barındırıyor; bir, gerçek hikaye olması. İki, şeytan çıkarma konusunu ele alması. Bahsettiğim gibi film, Annaliese Michel isimli bir Alman kızın gerçek hayat öyküsüne dayanmasıdır. Bu olay kilisenin ilk onay verdiği şeytan çıkarma ayinidir. Annaliese açlıktan ölünce mahkeme ailesini kızlarını ihmalden suçlu bulur. Filme dönersek; üniversiteye başlayan kızımıza ruhani güçler diğer bir deyişle şeytan musallat olur ve hikaye başlar. Filmde başrolü oynayan kızımızın oyunculuğu da dil ısırtacak cinstendir. Bence sıkı bir korkuya hazır olun!

5-  The Exorcist (1973)
Şeytan çıkarma, ayin falan filan demişken The Exorcist’i unutursak bildiğiniz çarpılırız arkadaşlar J 1973 yapımı The Exorcist, William Friedkin’in yönetmenliğinde çekilen türünün en iyi örneklerinin başında gelir. Merrin, Irak’ta kazılar yapmakta olan bir rahiptir. Orada Şeytan Pazuzu ile ilgili bir şeyler bulur. Bir tarafta ABD’de ise ünlü bir sinema oyunucusun kızı Regen MacNeil psikolojik rahatsızlıklar gösteremeye başlamıştır. Peder Damian ise annesinin rahatsızlığı ile birlikte inancını sorgulamaktadır. MacNeil’in rahatsızlığı artarken doktorlar bunun tıptaki karşılığını bulamazlar ve bir efsane olan şeytan çıkarmayı anne Chris McNeill’e önerirler. Anne ise Peder Damian’dan yardım diler. Bu arada bu filmle ilgili ilginç bir diğer nokta ise: filmin setinde kadronun başına ilginç şeyler geldi. Filmin çekimleri sırasında iki kere set yanmış, ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş, üç tane figüran kalp krizi geçirmiş, başrol oyuncusu Regan’ı canlandıran Linda Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştır.

6-  Ring (2002)
1998 yılında Japon versiyonuyla izleyicileriyle buluşan Halka, 2002 yılında Gore Verbinski yönetmenliğinde ve Naomi Watts’ın başrolüyle beyaz perdeye taşınmıştı. Hikaye bir gazetecinin gizemli bir videoyu izleyen bir kişinin bir hafta sonra gerçekleşen ölümünü araştırmasını konu alıyor. Bu film 2000li yılların başında özellikle Samara karakteriyle beni ve milyonları korku anlamında oldukça tatmin eden bir yapımdı, umarım hala izlemeyeniniz yoktur?!

7-  Dead Silence (2007)

Saw (Testere) filminin yapımcıları James Wan ve Leigh Whannell in bu filmde de yapımcı olarak yer aldığı Ölüm Sessizliği benim en beğendiğim filmlerden biridir. Benim çocukluğumdan beri korktuğum ve Vantriloklar tarafından oynatılan kuklaları konu edinen bir film. Mütevazı çiftimiz evlerine bir gün hediye gibi gönderilen bir kukla (Billy) ile şaşkınlığa uğrar ancak fazla önemsemezler. Lakin evin hanımı garip bir şekilde ölü bulunur. İlk etapta kukladan şüphelenmek kimsenin aklına gelmez. Ancak olaylar ilerledikçe Jamie bunun eski kasabalarından gönderildiğini ve Mary Shaw isimli eski, efsanevi bir kadına ait kukla olduğunu öğrenir ve korku başlar…

8- Insidious (2010)
Film, klasik lanetli ev filmleri gibi başlasa da korku giderek yükseliyor. Josh Renai çifti çocuklarıyla beraber eski bir eve taşınmıştır. Başlarda her şey normaldir ancak zamanla çocuklar bir şeylerden rahatsız olmaya başlamışlardır.Dahası Dalton bir sabah vakti uyanamayıp ailesini epeyce telaşlandırmıştır. Dalton’a yapılan tetkikler sonrasında doktorlar onda her hangi bir beyin hasarı olmağı teşhisini koyarak,genç çiftimize ne yazık ki olumlu bir haber verememiştir.Peki ne olmuştur da bir anda Dalton,koma haline geçerek uykusundan uyanamamaktadır? Zamanla Josh ve Renai çocuklarının hastanede iyileşememesinden ötürü onu yeninden evlerine getirip kendi odasına yatırmışlardır. Uzun süre geçmesine rağmen halen Dalton’un başına gelenler konusunda her hangi bir fikri olmayan çiftimiz evde bir takım paranormal olaylar yaşanmaya başlayınca alternatif yöntemlerle bu çıkmazdan kurtulmayı planlarlar…

9-  The Rite (2011)
2011 yapımı Ayin filmi bence Anthony Hopkins’in en en mükemmel oyunculuklarından birine ev sahipliği yapıyor. Bu filmde yine sevdiğim detaylardan biri de gerçek olaylardan esinlenilmesi. Film, kendi inancı hakkında şüphe duymasına rağmen şeytan çıkarma ayinlerini incelemesi için Vatikan’a gönderilen ilahiyat fakültesi öğrencisi Michael Kovak’ın (Colin O’Donoghue) öyküsünü anlatıyor.

10-  Martyrs (2008)
Bu filmi eğer bulabilirseniz Unrated! Olarak izleyin lütfen J 1971 yılında Fransa’da birkaç ay önce kaybolan Lucie, vücudunda yara bere izleriyle kaçarken bulunur. Sağlık ekiplerince tüm gerekli incelemeler yapılır fakat bir sonuç elde edilemez. Lucie, rehabilite olması için sosyal hizmetlere teslim edilir fakat geceleri korktuğu bir şey yüzünden kendine zarar verme eğilimindedir. Kimselerle konuşmayan Lucie bir tek arkadaşı Anna ile konuşur. İki arkadaş büyüdüklerinde intikam almaya karar verir gerisini de nefesinizi tutarak izleyin :

Evet yazımın sonuna geldim maalesef… Tabii ki yazamadığım ya da aklıma gelmeyen onlarca, yüzlerce film var hepsi de birbirinden kıymetli ama bu filmler aklıma ilk gelenler ve en sevdiklerim arasında… Belki ara ara yine yazarım, sonuçta filmler paylaşıldıkça güzel J Tekrar iyi seyirler…

Comments
 1. max cavalera

  benim top listimde ilk sirayi paranormal activity 1 almakta.evet hepsi iyi filmler ayrica katiliyorum ama seyredince hasss oldugum en baba film bu,şimdilik tabi :)

  • Elif Sarıoğlu

   Paranormal activity :) eyvallah doğru diyorsun o da oldukça tırsınç! filmlerin başında gelir:) ama yazımda da bahsettiğim gibi ben bu filmleri koyarken bir sıralama göz etmedim hepsinin yeri ayrı kaldı ki paranormal activity gibi koyamadığım bi sürü film var daha :) başka yazılara inşallah..

  • neyssi

   paranormal activity 1 !! :) iyi bir listede kesinlikle olmalı bence de

 2. Enis Hazan

  Freddy Krueger’ın üzerine tanımam, mükemmel bir şahsiyet kendisi :)

 3. Gökay

  korku filmi ve ask filmlerini hiç sevmem

 4. Elif Sarıoğlu

  Freddy rulez! :))

 5. ebru şenkartal

  iki kız kardeşin hikayesi vardı orjinali kore yapımı ama hollywood da el atmıştı ikiside guzeldi.. listede guzel janemm

 6. elif sarıoğlu

  tenk yu cınımsss :)

 7. umut aygen

  açıkçası senaryo derinliği, yaratıcılık, kurgu ve beraberinde yapıldığı dönemin imkan dinamikleri ele alınırsa başyapıt olarak Elm Sokağı serisini tek geçerim. Korku filmlerinde zaten korku salan kaynak ile mücadele ve bu kaynağın alt edilmesinin yolları ne kadar doğaüstü ve karmaşık ise o kadar takdir ederim. Bu konuda Michael Myers’da etli butlu şekilde reel hayat içinde performans veriyor olsa bile gücü ve geri dönüşleri bakımından gizem içerir ve yine başarılıdır. Elm sokağı serisinin çekildiği dönem için filem tema olmuş ve kurguyu yönlendiren fikir babası Wes Craven’i alkış tufanına tutmak lazım. Makyaj, görüntü tekniklerive casting açıları ile beraber prodüksiyonu da ele alıp hakkını verip kritik vereceksem, Freddy rulez!

  Saygılar …

 8. elif sarıoğlu

  Korku filmi özellikle de Freddy tutkunları nasıl da belli oluyor teşekkürler umutcum :)

 9. ezgi

  freddy den çok korkuyorum

 10. ezgi

  freddy den iğreniyorum

 11. Ubeydullah İndiroğlu

  Dario Argento diyeceğim de filmi yok listede. Öyle çok höt zöt korku filmleri yok ama adamın çekimler sanat resmen.

 12. Cihan GÖRÜCÜ

  Bende korku filmi delisiyim ancak sadece korku filmleri için değil her film için benim iyi deme kısasım sonudur. İyi bi filmin sonu ya adamı şaşkınlıktan dona bırakmalı ya da suratında ağzını kulaklarına vardıran bir gülümseme yaratmalı. Önerdiğin filmlerden ”yetimhane” buna örnek. Ama ”işkence odası” geçenlerde izlediğim ve bende bahsettiğim kısas yönünde hayal kırıklığı yaratan bir film oldu. Filmin ortalarından sonuna kadar beklentiyi çok yüksek tutup filmin konusunu yaratan sorunun cevapsız bırakılması benim için tam bir yıkıntı oldu. Ve adını hatırlayamadığım bi film var. Filmin başından sonuna kadar yeni taşındıkları evde hayaletlerin varolduğunu sanan bir ailenin filmin sonunda asıl kendilerinin hayalet olduklarını farkettikleri bir filmdi. adını bilen varsa lütfen yazarsa sevinirim. tekrar tekrar izlenecek kadar iyiydi bence :/

 13. elif sarıoğlu

  Cihan Görücü The Others olmasın?

 14. elif sarıoğlu

  Ezgi :) freddy iyidir yav :)

 15. COŞKUN PADIR

  HELLRAISER’ın olmadığı bir listeyi kabul etmiyorum :)

 16. C. Çetinkaya

  yaşayan ölüler ve şeytanın ölümü .Bu iki filmi mutlaka seyredin .Şeytanın ölümü ( 1. ), 5-6 gencin düşük bütçeyle çevirdiği ödüllü filmdir .Yaşayan ölüler korkunç olmasından daha çok filmin başındaki kısa yazı çok daha korkunçtu .Gerçekten diyorum .O filmi 2-3 kez seyrettim ,daha video kaset dönemlerindeydi ama bir insan gece tek başına bu filmi kolay kolay izleyemez .

  • elif sarıoğlu

   yaşayan ölüler ve şeytanın ölümü’nü izlemişmiydim anımsayamadım ama bakacağım :)

 17. seda erkoç

  kıorku filmlerini çok severim

  • elif sarıoğlu

   hepimiz seviyoruz :)

   • Nadi

    SABRİ SARIOĞLU NEYİN OLUYOR =))

 18. levent sirma

  Korku filmleri güzeldir.Ben şahsen 80 lerin filmlerini daha çok beğeniyorum.

  • elif sarıoğlu

   o zaman konular tüketilmemişti tabii daha güzeldi :)

 19. levent sirma

  Birde o dönemin filmlerinde emek var.Plastik makyajlar için söylüyorum.Bilgisayar efektleri olmadığı için daha gerçekçi görünüyor.

  • elif sarıoğlu

   katılıyorum..

 20. Levent Sırma

  C. Çetinkaya Evil Dead den bahsetmiş.Bence de bu filmi izlemeniz gerekir.19 Nisan da Remake i sinemalarda.Fragman güzel görünüyor.Umarım diğer remake filmler gibi kötü olmaz.
  http://korkunc1film.blogspot.com/p/incelemeler.html

  • elif sarıoğlu

   geçen gün blogdaki arkadaslarıma bahsetmiştim bundan uzun süreden sonra imdb’de ilk kez 7.9 gibi bir puanla bir korku filmi var 1981’de yapılanın yeni düzenlemesi diye :) yazacağımdır yani :)

 21. Levent Sırma

  Pardon Elif Hnm, benim bilgisizliğimden, bir daha olmaz :)
  Fakat bu filme gece yarısı seansına, toplanıp, gitmek lazım.

  • elif sarıoğlu

   estağfurullah : )) doğru dediniz 😉

 22. Levent Sırma

  Bu akşam 9:30 matinesinde Optimum dayız.

  • Elif Sarıoğlu

   çok kıskandım! ben bu gece kuşadası yolcusuyum ancak pazartesi izleyebileceğim :(

 23. Levent Sırma

  Sinema salonuna giderken çekincelerim vardı. Bu kült filmin yeni versiyonu hayal kırıklığı yaratacak mıydı diye düşünmekten kendimi alamadım.Film başladığı andan itibaren çekincelerim yok oldu.Neredeyse hiç durmayan tempo, yerinde ve iyi efektler, 80 lerin ruhu ile günümüz teknolojisinin mükemmel uyumu, korku severleri tatmin edecek düzeydeydi.

 24. yıldırım

  slm arkadaşlar ben çok korku filmi izledim.3 tanesinde yerimden zıpladım.onları bi ara yazacam size şuan isimlerini hatırlayamadım.yaşayan ölüler ve şeytanın ölüsü filmi berbat hiç korkutucu degil tavsiye etmem.

 25. ettoman

  korku filmi dediğimiz yerde Alfred Hitchcock’u anmamak mümkün olmamalı bence.Çünkü o sinema sanatında ki korku alanının belki de yaratıcısı.Sanki her şey onun filmlerinin tekrarı.Mesela meşhur ” Sapık ” filminde ki, efsane “banyoda cinayet sahnesinin” birebir aynısı veya benzerleri kim bilir kaç kez taklit edildi.”Kuşlar” filminde hayvanların insanlara saldırış fikrini ilk o kullandı.Onun bulduğu bir çok çekim tekniğini ise burada saymayacağım.Bence korku filmi seviyorum diyen herkes, mutlaka öncelikle kült Hitchcock filmlerini izlemeli.

  korkufilmiseviyorum.blogspot.com

 26. Levent Sırma

  Yaşayan Ölülerin Dönüşü (Night of the Living Dead)(1968).
  Yorumcular filmin kanlı özel efektlerinden hoşlanmadı. Variety dergisi filmi “sadizm cümbüşü” olarak adlandırırken “Pittsburghlu yapımcıların dürüstülüğünü ve sosyal sorumluluğunu” sorguladı.New York Times eleştirmeni Vincent Canby filmi “çöp film” olarak değerlendirdi ve “özlü, derli toplu ama gerçekten aptalca” olduğunu öne sürdü.
  Yine de bazı eleştirmenlere göre Yaşayan Ölülerin Gecesi çığır açan bir filmdi. Pauline Kael’e göre film “gelmiş geçmiş filmler arasında en iğrenç biçimde korkutucu olandı — ve sinemadan çıktığınızda bütün bu korkunç deneyimi tamamıyla unutmak istiyordunuz . . . (Alıntı)
  http://korkunc1film.blogspot.com/2013/02/night-of-living-dead-1968.html

 27. Sueda

  Korku filmi tutkunuyum ama işkenceye dayanamam. Bu filmleri izlemek istiyorum ama önce içinde işkence vs. şeyler bulunmadığını söyleyin yahut hangi filmlerde var :) çünki psikolojimi bozmaya hiç niyetim yok

  • elif sarıoğlu

   işkence son filmde fena halde var diğerlerinde sıkıntı yok :)

 28. fırat

  han gisi korkunç 😀

 29. fırat

  tweet i olan varmı çünkü ordanda izleye bilir siniz:D

  benim adım aslında çetin öylesine kafadan attım 😀 (poop)

 30. fırat

  (pook)

 31. vusal

  bu filmler çok süper bence.Hemen kaçirmadan izlemenizi tavsiye ederim,ve bunu yazan Elif Sarioğluna gerçekden teşekkürlerimi iletirim…

  • elif sarıoğlu

   ben teşekkür ederim :)

 32. ASOM35

  EN KORKU FİLİM KORKU KAPANI SERİSİ TEPENİN GÖZLERİ MUMYA EVİ OTEL GİBİ BİRTE TESTERENİN BİRKAÇ SERİSİ ARKADAŞLAR

 33. nurten

  beni korkutana1 11111 tirilyon verrim

 34. Beyza

  arkadaşlar ben genellikle korku filmlerinin işkence ile ilgili olanlarını doğru bulmuyorum. bence onlar korku filmleri değil gerilim filmleridir. seyircilerin korkmasının sebebi gerilimin üzerlerinde yarattığı histir. korku filmi bana göre gözle göremediğimiz varlıklarla alakalı paranormal olaylar, cinler, şeytanlar vb gibi olmalı… böyle bildiğiniz filmler var mı? ben paranormal activity serisini insidious u the rite ı ve benzeri çoğu filmi izledim ve sanırım artık kalmadı ama yine de önerirseniz memnun olurum :) ayrıca çok güzel liste elif hanım :)

  • Elif Sarıoğlu

   Beyza sen de bendensin sanırım ben de öyle cinli perili filmleri çok severim : ) daha önce izlediklerimi bir düşünüp seninle paylaşacağım : ) Teşekkürler : )

 35. betty

  freddy korkudsn cokkomedi gibi bnce valit kaybı

 36. Faruk

  Listeden sadece 10.sıradaki filmi izlememişim.Liste güzel fakat Insidious filmini bu listeye yakıştırmıyorum kendimce.

 37. tanju

  eğer film istiyorsanız size benden bir tavsiye kuzuların sessizliği filmini mutlaka izleyin. 5 oscar ödülü almış filmden bahsediyorum korku filmi dalında izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

  • tanju

   ayrıca müthiş oyuncular var. anthony hopkins ve jodie foster başrollerde.

 38. ibo

  yazik lan ustteki onca yazinin okunacagini sanmis

 39. dilan

  the rite çok korkunç ama güzel herkese tavsiye edrim

 40. ferhat gürler

  öncelikle Merhaba. Bütün yorumları okudum ve elif hanım size çok çok teşşekkur etmek istiyorum.Bende korku filmi hayranlarından birisiyim.. özellikle cinli şeytanlı olursa cok daha iyi olur :) kaldı ki benım de yaşanmışlıklarım oldugundan dolayı yaşadıgım bi takım şeyleri görmek çok daha etkili oluyor. sizin bana önerebileceğiniz filmler var ise çok memnun minnettar olurum.

 41. yasin

  elm sokağı güzel film ama bunları izlemenizi tavsiye ederim 😀
  unutulan ruhlar: kabus gecesi : cığlık : insan kırkayak +21 :Grotesque+21:D izleiyn bunları tavsiye ederim

 42. diloş

  herşey iyi mükkemelde izlemeye çok korkuyorumm :/

 43. mehmet

  korkmak istiyorsanız silent house universal yapımı.

 44. Nejla

  THE RİNG DER NOKTAYİ KOYARİM

 45. ahsen

  ufffffffff mutiyle bir film izlicez ama bulamıyorum bunları izledim amay yaaaaa mütii galiba film yok burda canımmmm

 46. muti

  ahsencimmmmmm ben bi film buldum artık aramaya gerek yokk canımmmmmmmmmmm

 47. Gökçe

  Aklıma gelen bütün filmler yazılmış, mükemmel tercihler.

 48. Esra

  Benim aklıma gelenler ise The hills have eyes(Tepenin Gözleri) , The Grudge(Garez) , The Orphan(Evdeki Düşman) ve The Descent(Cehenneme Bir Adım) kimine göre korku kiminw göre intikam filmi olarak sayılabilen I Spit On Your Grave(Mezarına Tüküreceğim) filmi de kesinlikle başarılı :)

 49. MARBLİNG

  Hannibal Doğuyor,Otostopçu, Tepenin Gözleri sağlam filmler

 50. kardelen

  3 arkadaş bahsetmiş tepenin gözlerinden haklikar bence de izlenmeli. 2 filmden oluşuyor ama ilk film daha iyi bence. Ayrıca korku gerilim türünde İCERİDE diye bir film var. Onu da öneriyorum.

 51. savaş yarlığan

  korku filminin ne olduğunu bilmeyen birinin hazırladığı saçma sapan bir liste.

 52. neyssi

  Güzel bir liste .Ayrıca stephen king e sonsuz teşekkürler müthiş eserleri için :) korku favorim Paranormal activity 1 !!! :) korku filmleri artık etki etmiyorsa iğrençliğe , işkenceye geçin güzel oluyo bir süre sonra 😀 Anlık korku isteyenler için “dead slıence”, “karantina” veya “rec” :) konu güzelliği bakımından “iskelet anahtar”. ayrıca “zindan adası” ve “okyanusta av” ahım şahım olmayan ama konusu güzel psikolojiğimsi( :) ) filmlerden. histoloji notları ararken geldiğim yere bak yaw 😀

 53. neyssi

  açıkcası “mezarına tüküreceğim” filmini +18 video yönünden fakir olduğunuz zamanlarda izlemenizi tavsiye ederim erkekler. “Mama” güzel korku filmi olarak. Ayrıca “the others” filminin konusu da güzel :)

 54. muhammet atesci

  Bunlar mi korku filmi ben bunlari izlerken gulmekten kırılıyorum hele o hayvan mezarliği tam komedi

 55. Nadi

  Hepinizin amına koyim sizin aklınıza uyup filmi izleyende kabahat ne yarrak film zevkiniz var filmin sonu yok bi kere beynini siktiklerim alayınızın a aa amına koyarım lann neyin kafasını yaşıyorsunuz 99 dakika bekledik bi bok yok filmde …

  BEN BU YORUMU YAPTIKTAN SONRA BU FİLMİ İZLEYEN OLURSA ONUN AMINA KOYİMM

  ZAMAN KAYBININ FERİŞTEHI ÜSTÜNE YOK SON OLARAK ADMİN ANANI GÖTÜNDEN SİKİM 😉

 56. İsmail Açıkel

  Emeğin için teşekkürler, ama çok piyasa bir liste görünüyor. Filmlerin hepsini izledim. İlk 10’a bence Dario Argento’nun “Suspiria”‘sı ve Fulci’nin “Siyahın Yedi Tonu” girer. Bunun dışında tüm zamanların en iyi korku filmlerinden biri 1979/1980 yapımı “The Changeling”dir. Film’in hemen hemen hatasız olduğunu söyleyebilirim. Evil Dead’in yeniden çevrimi tam bir saçmalıktı.Sam Raimi’nin düşük bir bütçeyle çektiği (Yıllar sonra Spiderman 3 ile eline 200 milyon $ gibi bir bütçe geçti. :) )”Evil Dead”‘in ilk filmiyle B-Movie çağı başlamış oldu. İzleyeni dakika dakika geren müthiş bir filmdir. 2013’te James Wan “The Conjuring” ile 70’ler Korku filmlerine saygı duruşunda bulunuyor ve o yıllara ait hemen hemen bütün teknikleri kullanıyor. Ama filmin eksikliği korku sineması adına özgün birşey koymuyor. Wan iyi bir mühendislik işi çıkarmış.

  • İsmail Açıkel

   Tabi Clive Barker’in “Hellraiser

 57. emre

  Arkadaşlar ben küçükken bi film izlemiştim ama ismini hatırlamıyorum hiçbiyerde de bulamıyorun yardımcı olursanız çok sevinirim filmde bir adam var bunun küçük bir çocuğu var bu adam geceleri sürekli bebeğinin odasındaki o bebeklerin dinlenildiği değişik aletten gelen ağlama sesleriyle uyanıp çocuğunun odasına gittiğinde hiçbişeyle karşılaşmıyor bu adamın canını sıkıyor ve çocuğunun odasına kamera yerleştiriyo ve yine ağlama sesine uyandığında kameradan çocuğuna dokunan birisini görüyo ve koşarak odaya gidiyor ama hiç bişey göremiyor bi sonraki gece yine aynı şey oluyor ve ertesi gece kamerayı alıp öyle gidiyor odaya ve anlıyo ki bu şey sadece kamerayla görülebiliyo adam ertesi sabah tüm evi kameralarla donatıyo sonra evin içinde gezince bu kamerayla normal gözle görünemeyen odalar farkediyo ve evin içinde her türlü iğrençlikleri görüyo sürünen yaralı kişiler vb.bunları yapan kişininde kendisine tıpa tıp benzeyen birisi olduğunu görüyo olaylar bu şekilde devam edip gidiyor ben bu filmden çok etkilenmiştim ama ismini hatırlayamıyorum eski bi film eğer hatırlayanınız varsa yardım ederseniz çok sevinirim sürekli arıyorum ama bulamıyorum şimdiden teşekkürler

 58. toplu sms

  I love looking through an article that will make men and women think.
  Also, many thanks for permitting me to comment!

 59. Şehriban ÜLDEŞ

  Kötü ruh da oldukça iyi bence.Mezarlık üzerine yapılmış bir evde macera,korku ve gerilim zirvede

 60. Cazare

  Super scriere si de folos in viata.