En genç Jazz festivali 3 Mayıs’ta başlıyor

Jazz-Music_20111031767.1116Beş yıldır yeni caz gruplarına, deneysel projelere ve jam sessionlara yer vermesiyle bilinen mekan 60 m²”nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği festival “Jazz15”, Türkiye’nin önde gelen ve gelecek vadeden genç kuşak caz müzisyenlerini müzikseverlerle buluşturuyor. “Jazz15”, 03 – 17 Mayıs tarihleri arasında Akademi Restaurant, Nişantaşı Zihni ve 60 m²’de eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

3 Mayıs Cuma günü saat 22:00’da Akademi Restaurant’ta düzenlenecek festivalin açılışı, Türkçe cazın önde gelen caz vokali Jülide Özçelik’in muhteşem performansının ardından dj Murat Beşer’in müzikleriyle devam edecek. Aynı gün 60 m²’de Bilal Karaman & Jarrod Cagwin de sevenleriyle buluşacak.

history-of-jazzProfesyonel, amatör veya dinleyici olarak cazı hayatının bir parçası haline getirmiş herkesi biraraya getirmeyi amaçlayan ve 15 gün boyunca cazın ustalarını ağırlayacak festival kapsamında; Sibel Köse, Jehan Barbur, Birsen Tezer, Ayşe Gencer, İmer Demirer, Sarp Maden Quintet, A Capella Boğaziçi, Pia Tango feat. Sumru Ağıryürüyen, Alp Ersönmez – Cereyanlı, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Ece Göksu Quartet, Yeşim Pekiner Quintet gibi önemli sanatçı ve gruplar yer alıyor.

“Jazz15”te aynı zamanda; Selen Beytekin, Cemmetin Band, Buket Coşkuner Quintet, Pastel Caz Kumpanyası – GUP, Ferhat Öz & Nilüfer Verdi, Halil Serin Trio, Damla Pehlevan, Ceyda Özbaşarel + KDV, Bora Çeliker Quartet, Melisa Kral Quintet, Banu Savaş Quintet, State of Jam gibi sevilen isim ve gruplar da dinlenebilecek.

03 – 17 Mayıs tarihleri arasında Akademi Restaurant, Nişantaşı Zihni ve 60 m²’de düzenlenecek “Jazz15” festivalinin biletleri; www.mybilet.com adresinden, 60 m²’den ve etkinlik günlerinde mekan girişlerinden temin edilebiliyor. Biletler 15 TL ile 35 TL arasında değişiyor.