Egemen Töreli ile Aşkın Kılavuzu çıktı

aşkın kılavuzu3dBu Pazartesi yazısını sendrom giderici kontenjanından yazayım dedim. Benim Tekirdağ’dan tanıdığım aslen Çorlu’lu olan eski dostum, ünlü astrolog ve ilişki uzmanı Egemen Töreli’nin ilk kitabı “Egemen Töreli ile Aşkın Kılavuzu” Gün Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı. Bundan bir yıl önce temelleri atılan ve o günden beri üzerinde titizlikle çalışılan proje, hafta başı itibarıyla satışa sunuldu. Genel hatlarıyla bir aşk hayatımızı etkileyen burçlar ve burçlar arası ilişkileri anlatan kitabın yazarın Egemen Töreli kimdir biraz ondan bahsedeyim sizlere:

23 Nisan doğumlu Egemen’in isminin koyulma hikâyesi de güzel. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri ortasında doğan çocuğun ismi “Ulusal ya da Egemen olsun” diyen babası ve teyzesi ne karşılık annesi “Ulusal alışık olduğumuz bir isim değil, Egemen olsun diyor.” Böylece Egemen’in adı bayramla beraber gelmiş! Modacı annesi, teyzesi ve dedesi arasında geçen çocukluk, gençlik yıllarının ardından üniversite eğitimi sonrası askerlik hizmetini Manisa’da tamamlamış. Sonrasında büyük bir kot fabrikasının kumaş /hammadde bölümünde 10 yıl çalışmış. Ardından 5 yıl sigortacılık yaptıktan sonra sıkılıp daha renkli işler yapmak istemiş. Dergi çıkarmaya başlamışken Star TV’den gelen bir telefonla aslında hayatı değişmiş. “Orada Neler Oluyor” programına bilgisine başvurulacak uzman astrolog olarak çağırılmış. O zamandan beri çeşitli programlara ilişki uzmanı ve uzman astrolog olarak katılan Egemen Töreli, son olarak TV8’de Mehmet Ali Erbil’in “Aşka Gel” programında çalışmakta.

Şimdi de Aşkın Kılavuzu nelerden bahsediyor ona bir göz atalım:

Burçlar, aşk taşları, mumlar, aşkın renkleri burçların aşk melekleri kitabın ana konu başlıkları. Kitap kalbi boş olanlara doğru aşkı bulma, ayrılık acısı çekenlerin neler yapması gerektiği  veya sevdiklerini nasıl geri döndürecekleri konusunda çok değerli tüyolar veriyor.  Kitaptan birkaç örnek paragraf verelim:

(Giriş’ten)

…Aslen aşk acı çekmek demek değildir. “İş bilenin kılıç kuşananın” derler eğer mantığınızı kaybetmezseniz -ki çoğu aşkta mantık geride kalmış koltuk altına saklanmıştır- burcumuza uygun aşk vardır. Bilmeyiz önceleri “Burcunuz nedir?” diye sormadan etkileşim alanına giriveririz. Bir bakarız ki karşımızdaki kişi tam tipimiz, beğenme alanımızda. Sonra burçlar konuşulunca bu uyumun sebebi anlaşılıverir. Ama karşılıksız aşklara bakıldığında uyumsuz bizi üzen aşklarda burçlar zıt noktada çıkar. Karşılıksız aşkların da en büyük sebebi burç uyumsuzluklarıdır.

toplu2

AŞK HAYATIMIZ BURCUMUZDA SAKLI

Siz ve sevdiğiniz kişi ne kadar uyumlusunuz? Uyumsuz ya da şikâyetçi olduğunuz konuların farkına varıp nasıl çözerim, nasıl davranmalıyım mı? dediniz. Mutlaka! İşte doğru olan davranışlar burç yorumlarında saklı. Şimdi ilk yapılacak iş sevdiğimizin doğum tarihini bilmek. Hatta sıkı sorgulayın doğum saatini de öğrenin derim. Gerisi benden size ışık tutmak olacaktır. Siz yeter ki uyumlu burçlardan birinden hoşlanıyor olun. O zaman Kül Kedisi ve Beyaz Atlı Prens masalının kahramanları olarak mutlu bir ilişki sizi bekliyor olacaktır. Aşk, doğru zamanda doğru insanla yaşanırsa tadına doyum olmaz. Hani ömrümüzün bir yerinde unutamadığımız aşklar olmuştur, işte o aşklarda zamanlama mükemmeldir ve sizinle tam uyumlu biri ile beraberliğiniz olmuştur.

İşte böyle… Özetle burçlar ilginizi çekiyorsa, aşk acısı, ayrılık acısı çekiyorsanız ve sevdiğiniz kişinin
burcuyla anlaşabilir misiniz, ilişkiniz yürür mü bu ve benzeri tüm sorularınızın cevapları Aşkın Kılavuzu’nda. 160 sayfalık bu kolay okunan kitabın 9,90 TL gibi çok uygun bir fiyatla satışa sunulduğunu da son söz olarak ekleyelim.