Dünyanın en kıskanılan çiftleri

Bu yoğun gündem içerisinde biraz da kafamızı dağıtalım, magazine dalalım istedim. Konu olarak da her ikisi de dünyaca ünlü olan çiftlere (nam-ı diğer, Super Couple ) bir göz atalım diyorum.

Dünyada pek çok ünlü çift var mutlaka; kıskanılan çiftlerimizi seçerken bazı kriterlere baktım tabii ki. Bunlar arasında popülarite, başarı, güç gibi kriterlerin yanı sıra kendi fikrimi de işin içine kattım.

Angelina Jolie – Brad Pitt : Herhalde şu anda dünyadaki en popüler çift bu. Jolie güzelliği, ikon haline gelmiş dudakları, filmlerinin de başarısı nedeniyle çok gözde bir aktrist. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler İyiniyet Elçisi olan Jolie’yi kimsesiz çocukları evlat edinmesi, her türlü yardım faaliyetlerine en önde koşması manevi açıdan da başarılı kılıyor. Brad Pitt ise uzun yıllardır kadınların en yakışıklı bulduğu aktörlerin başında geliyor. Gerçi yavaş yavaş yerini daha genç yıldızlara bırakıp orta yaş kadınlarının idolü haline gelse de hala çok yakışıklı. Filmleri de her zaman başarı yakalayan aktör aynı zamanda çok iyi de bir oyuncu. Özellikle Fight Club, Seven, …Benjamin Button gibi performansları ile unutulmaz arasına girdi. Jolie film başına 15 milyon, Pitt ise 20 milyon $ civarında para kazanıyor. Her ikisi de defalarca ödüllere aday oldular. Angelina 3 Altın Küre ve 1 Oscar kazanırken (2000 “Girl, Interrupted”), Brad ise 1 Altın Küre alırken 2 kez aday olmasına rağmen henüz Oscar kazamadı. Birlikte kurdukları Jolie-Pitt Foundation her yıl milyonlarca dolarlık yardım yapıyor. Üçü evlatlık olmak üzere 6 çocukları olan çift hakkında son zamanlarda boşanma dedikoduları sıkça konuşuluyor. Babası eski aktörlerden Jon Voight olan Jolie’nin eski aşkları arasında aktör Billy Bob Thornton ve Johnny Lee Miller yer alıyor. Pitt’in aşk defteri ise oldukça kabarık; Juliette Lewis, Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston gibi yine çok ünlü sanatçılarla bir dönem birlikte olmuştu. Jolie ve Pitt’in isimleri o kadar çok birlikte anılıyor ki medya onlara kısaca “Brangelina” adını takmış.

David Beckham – Victoria Adams : Victoria Adams (lakabı Posh) ünlü İngiliz grup Spice Girls’ün vokalistlerinden biriydi. Spice Girls 90’lı yılların sonunda o kadar başarılıydı ki, 100 milyonun üzerinde albüm satışı ve listelerde bir numaraya ulaşmış 9 single ile tüm zamanların en başarılı gruplarından biri haline gelmişti. Grup 2000 yılında dağıldıktan sonra Victoria solo albümlerinde pek başarılı olamasa da moda ve televizyon alanında kariyer yapmış ve bir stil ikonu olmuştu. David Beckham ise bilindiği üzere Mancher United’ın başarılı futbolcusu aynı zamanda saç stili, giyinişi ve tarzıyla sembol olmuş bir isimdi. Daha sonra Real Madrid’e transfer olan Beckham 2007 yılında sponsorluk ve reklam gelirleri dahil 5 yıl için 250 milyon $ ‘lık bir anlaşmaya imza atarak Amerikan Los Angeles Galaxy takımına transfer oldu. Hayır işlerine de zaman ayıran Beckham Birleşmiş Milletler İyiniyet Elçiliği’nin yanı sıra Elton John Aids Vakfı ve çocuk kuruluşlarına da yardım ediyor. 4 çocukları olan çiftin üzerinde de sıkça ayrılık dedikoduları dolaşıyor. Değişik aldatma haberleri basında zaten çokça yer aldığı için bu konulara hiç girmiyorum. Victoria’nın Becham’dan önceki sevgilisi ise aktör Corey Haim idi.

Tom Cruise – Katie Holmes : Alain Delon’dan sonra yakışıklılık ile en çok özdeşleşen isimlerdendir Tom Cruise. Kariyerinde Top Gun, Rain Man, Mission Impossible,Last Samurai gibi bir çok başarılı film olan sanatçı, 3 kez de Oscar’ın kapısından dönmüştür. Günümüzün en çok kazanan aktörlerinden olan Cruise’un, Katie Holmes’dan önce Rebecca De Mornay, Cher, Mimi Rogers, Nicole Kidman, Penelope Cruz gibi bir çok ünlü sevgilisi olmuştu. Scientology isimli tarikatın yayılmasında öncülük eden Cruise 2007’de Katie Holmes ile evlenip bir de çocuk sahibi olmuştu. Gerçi çift yakın zamanda boşandı ancak Katie Holmes ile birbirlerine yakışan bir çift olarak gösteriliyorlardı. Dawson’s Creek dizisiyle ünlenen Holmes eşi kadar başarılı olmasa da en kıskanılan çiftler arasında ilk sıralarda yer aldılar.

Beyonce – Jay-Z : Beyonce geçen yıl 80 milyon, Jay-Z 82 milyon $ kazanmış. Yakınlarda çocuk sahibi olan çift en popüler çiftler arasında gösteriliyor (gerçi bana göre Jay-Z tip olarak Beyonce’ye uygun değil ama gönül işte). Destiny’s Child grubuyla büyük başarı yakalan Beyonce’nin başarılı müzik kariyeri solo olarak da devam ediyor. Müziğin yanında kendi parfüm markaları ile iş hayatına da giren Beyonce modaya da el atmak üzere. Jay-Z ise 50 milyonun üsünde albüm satışının yanı sıra, sahibi olduğu Def Jam Records ile yapımcılık, Rocawear markası ile modada başarılı işler yapıyor. Şahsi servetleri 1 milyar doları geçen çifti kıskanmamak mümkün değil.

Kate Beckinsale – Len Wiseman : Benim şahsi favorilerimden olduğu için üst sıralara aldığım çift. Bir kaç kez dünyanın en güzel ve seksi kadını seçilen Kate Beckinsale aktristliğin yanında modelllik de yapmış, GAP, Absolut, Lux gibi bir çok markanın da yüzü olmuştu. Underworld, Van Helsing gibi filmlerle ünlenen Beckinsale 8 yıl süren Galli aktör Martin Sheen ile birlikteliklerinden bir de çocuk sahibi olmuştu. 2003 yılında Underworld’un çekimleri sırasında Len Wiseman’a aşık olan Beckinsale, 2004 yılında evlendiği Wiseman’dan bir çocuk daha doğurdu. Başarılı bir yönetmen olan Wiseman’ı ise senaryosunu da yazdığı Underworld serisi ve Die Hard 4 gibi filmlerden tanıyoruz. Hem karizma hem de güzellik olarak birbirlerine en yakıştırdığım çiftlerdendir Beckinsale – Wiseman çifti.

Başta müzik, sinema, spor dallarında olmak üzere yine bir çok ünlü çift daha sayabiliriz. Bunlardan bazıları :

 • Jessica Biel – Justin Timberlake
 • Jason Statham & Rosie Huntington-Whiteley
 • Johnny Depp & Vanessa Paradis
 • Heidi Klum & Seal (Ayrıldılar)
 • Ellen DeGeneres & Portia de Rossi
 • Gwyneth Paltrow & Chris Martin
 • Demi Moore & Ashton Kutcher (Ayrıldılar)
 • Jennifer Garner & Ben Affleck
 • Jennifer Lopez & Marc Anthony (Ayrıldılar)
 • Nicole Kidman & Keith Urban
 • Leonardo DiCaprio & Bar Refaeli
 • Anna Kournikova & Enrique Iglesias
 • Catherine Zeta-Jones & Michael Douglas
 • Eva Longoria Parker & Tony Parker (Ayrıldılar)
 • Fergie & Josh Duhamel
 • Penelope Cruz & Javier Bardem
 • Orlando Bloom & Miranda Kerr
 • Mila Kunis & Macaulay Culkin
 • Megan Fox & Brian Austin Green
 • Scarlett Johansson & Ryan Reynolds
 • Cristiano Ronaldo – Irina Shayk
 • Justin Bieber – Selena Gomez
 • Shakira – Gerard Pique

Hottest Celebrities of 2011

YouTube Preview Image