Dokken’ın yeni albümü: “Broken Bones”

Bana sorarsanız Dokken‘nın asıl ve şu anda da olması gereken gitaristi George Lynch‘tir. Ama 1997 ‘Shadowlife’ albümünden sonra Lynch gruptan ayrıldığı tarihten bu yana bu boşluğu John Norum, Reb Beach gibi gitar cambazlarıyla doldurmuştu Dokken. Kemik kadrodan Don Dokken (vocal) ve Mick Brown (davul) kalmışlardı; George Lynch ve Jeff Pilson (bas gitar) bir daha dönmemek üzere ayrılmışlardı gruptan. 2004 ‘Hell To Pay’ ile geri dödükleri zaman kadroda çalış tarzı, riffleri ve sololarıyla Lynch’in hık demiş burnundan düşmüş kopyası John Levin ile tanışıyordu müzik dünyası. Adamı görmeden dinleyin George Lynch gruba geri dönmüş dersiniz; aynen öyle. 2008 “Lightning Strikes” ile 80’lerin Dokken sounduna yaklaşmış olmalarına rağmen pek de beklenen ilgiyi görmedi grup, bu çalışmalarında.

Şimdi önümüzdeki haftalarda çıkacak yeni albümleri için pek bir iddalı konuşuyor grubun frontman’i Don Dokken. Kadroya bir de ‘Quiet Riot’, ‘House of Lords’, ‘Great White’ ve ‘XYZ’ gibi gruplarda çalmış olan Sean McNabb (bas gitar) da dahil olmuş. George ve Jeff ile ilgili sorulara da pek iyi cevap vermiyor Don Dokken. Aralarındaki husumet her ne ise Don, bunu sürdürmeye kararlı anlaşılan. George Lynch de öyle pek boş bir adam değil; devamlı üretim halinde; Lynch Mob yeni albümü yakında; ‘Souls of We’ ve kendi solo çalışmaları da cabası.

Bakalım bu yeni albümleri “Broken Bones” Dokken grubuna neler getirecek ve en önemlisi; bize güzel bir müzik ziyafeti çekip, kulağımızın pasını giderebilecekler mi? Şimdilik hoşçakalın.

Dokken – Empire

YouTube Preview Image

Dokken – Broken Bones (Making of the album)

YouTube Preview Image

Dokken – Walk Away

YouTube Preview Image

Dokken – In My Dreams

YouTube Preview Image