Destruction: Çılgın kasap geri döndü

Almanların Thrash Metal grubu Destruction, heavy metal tarihindeki 30. yıllarını, 12. albümlerine imza atarak şereflendiriyorlar. Üniformalarına taktıkları 12. rütbe bu; belki de çılgın kasabın 12. leşi. Tam bir “Destruction” fanıyımdır vaz geçemediğim thrash metal dünyamda. Yarımşar saatten 2 albümleri bir kasetimin A ve B kısmında; ‘Infernal Overkill’ (1985), ‘Eternal Devastation’ (1986). Başlarda Marcel ‘Schmier’ Schirmer, Mike Sifringer ve Tommy Sandman’ den oluşan grup 30 yıllık tarihlerinde pek çok kez eleman değişikliğine uğrasa da Mike (gitar) ve Schmier (bas, vokal) hiç değişmedi. Sadece Schmier 1989-1999 yılları arasında gruptan ayrı kaldı ama sonrasında geri dönüp Mike ile kaldıkları yerden devam ettiler.

Destruction Almanya’nın Thrash Metale kattığı pek çok değerli gruplardan bence en önemlisi (Sodom, Tankard, Vendetta, Mekong Delta, Exumer, Holy Moses, Kreator, Paradox), belki de parçalarındaki anlatmak istedikleri konular, hızlı ve akıcı gitar riffleri, güçlü vokal beni kendilerine daha çok ısındırmıştı. Yıllarca hafızalarda kalacak ve sürekli dinlenecek  “Invincible Force”, “Bestial Invasion”, “Mad Butcher”, “Death Trap”, “Tormentor”, “Live without Sense” gibi parçalarındaki akıllara zarar Mike’ın elinden çıkan gitar riffleri ve Schmier’in çılgın vokali ile esir etmişlerdi.

Destruction Discography

Destruction o zamanki kayıt teknolojileriyle kaydedilen ama hem kendilerini hem de sevenlerini tatmin edecek olan tarihindeki en iyi parçaları yeniden kaydederek bir albümde toplamayı başardı; THRASH ANTHEMS (2007). Mike (gitar). Schmier (bas, vokal), Marc ‘Speedy’ Reign (davul). 2007 yılında da 25. yıllarının anısına Wacken’da eski grup arkadaşlarıyla verdikleri konserlerini de bir Dvd olarak piyasaya çıkardılar; A Savage Symphony – The History of Annihilation Yıl 2012; ‘Çılgın Kasap’ elinde kasap bıçağı ve yeni kurbanıyla can almaya devam ediyor ve hiç durmayacak gibi gözüküyor; Destruction – Spiritual Genocide (2012) Marcel Schmier (bas, vokal), Mike Sifringer (gitar), Wawrzyniec Dramowiz Vaaver (davul)

 Destruction – Mad Butcher

YouTube Preview Image

Destruction – Carnivore

YouTube Preview Image

Destruction – Thrash Till Death

YouTube Preview Image

Destruction Spiritual Genocide Trailer

YouTube Preview Image