Cevap TV’de ne ola ki?

Geçen gün eski mesai arkadaşlarımdan biri olan Nil Aldemir’i aradım. Amacım bizim yeni dergi girişimimiz Postkolik ile ilgili bazı konuları görüşmekti. Bu arada Nil “Publik” adında oldukça yeni bir şirketin kurucu ortaklarından biri… Şirketin diğer ortakları olan Selçuk Büyükbayrak ve Volkan Çağsal ile bazı çalışanları da gene eski mesai arkadaşlarım… İşleri Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi sosyal mecralarda reklamcılık, sosyal medya kampanya yönetim platformu, T24 Altyapı geliştirme ve reklam satış   v.b. olarak özetlenebilir.  

Publikçiler kendilerini şöyle tanımlamışlar: Sosyal medyada iş sonuçları üretiyoruz. Stratejiyi, doğru mecrayı ve doğru reklam modelini birleştiriyoruz. Verilere dayanmayan hiçbir fikri ve öneriyi kabul etmiyor, sunmuyoruz. ‘Ölçülemiyorsa, işe yaramıyor’ diyoruz. Bunu başarmak için teknoloji geliştiriyor, veri analizi yapıyor, kullanıcı davranışlarını inceliyor ve bolca deney yapıyoruz. Her işi yapmıyor, tek bir işi çok iyi yapıyoruz.

Neyse Nil ile konuşurken laf lafı açtı ve bana yeni girişimleri Cevap TV’den bahsetti. O da ne diye düşünürken telefonu kapattıktan sonra ne menem bir şeymiş bu Cevap TV diyerek sitelerine ve Facebook sayfalarına bir göz attım. Girişim enteresan… Aklınıza gelebilecek her konudaki sorulara kısa videolar ile verilmiş cevaplardan oluşuyor temel içerik. En üstte bir search alanında random bir şekilde siteye her girişte sitede cevabı bulunan bir soru ve yanında SOR butonu çıkıyor. Bu alana aklınıza takılan bir konuda, örneğin mojito nasıl yapılır? Yazıyorsunuz ve hoop gayet kaliteli kısa bir video ile işin ustası bir barmenden enfes bir mojito tarifi bilgisayarınızın ekranında beliriveriyor. Ya da kaçan at nasıl yakalanır onu merak ediyorsanız onun da cevabı sitede.  İçerik hiç fena değil ve gün be gün gelişiyor.

Sitedeki kategoriler şöyle:

Sağlık, Yeme ve İçme, Yaşam, Aile, Hobi, Spor, Güzellik ve Bakım, Eğitim ve İş Dünyası, Otomotiv, Teknoloji, Kültür ve Sanat, Eğlence

Bir de faydalı olabilecek şöyle bir listeleme var sitede:

En Yeni Cevaplar, En Popüler Cevaplar, Rastgele Cevaplar, En Yeni Konular, En Popüler Konular, Rastgele Konular

İşte Cevap TV aşağı yukarı böyle bir şey… Daha fazlası için kendiniz girip sağını solunu kurcalayabilirsiniz. Web adresi çok kolay: cevap.tv

 

 

YouTube Preview Image