Büyük gün 15 Mart

Oyun dünyasının fenomen olmuş yapımlarından birisi olan ve ülkemizde tabir-i caizse “konsol sattıran oyun” ünvanını almış God of War serisi, 15 Mart 2013 tarihinde yeni yapımıyla raflardaki yerini alacak.

God of War: Ascension ismiyle piyasaya sürülecek yapım, aslında bir devam oyunu değil, hikâyeyi en baştan anlatan bir oyun olacak. Sparta ordusunun generali Kratos, barbarlar ile yaptığı savaşta Ares’e, savaşı kazanması halinde ruhunu kendisine teslim edeceğini söyler ve bir köle olarak uzun yıllar Ares’in buyruğu altında savaşmaya başlar. Fakat Ares tarafından kandırılır ve bir gün kendi köyüne saldırır ve kendi karısı ile çocuğunun ölümüne sebep olur. Bir Titan boyutunda olan ve sonsuza kadar acı çekeceklerin yer alacağı hapishaneye ebediyen mahkûm edilir. Zaman Kratos için intikam alma zamanıdır ve Blades of Chaos kılıcı ile kuşanmış Kratos, mitolojinin en karanlık yaratıklarını yok edecek, en zorlu bulmacaları çözecek, acımasız ve zorlu macerası boyunca özgürlüğüne emin adımlarla yürüyecektir.

God of War: Ascension’un Türkiye’deki son kullanıcılar için en önemli özelliği, yapımın tamamen Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri ile piyasaya sürülecek olması. Bunun yanında seriye ilk kez eklenen “multiplayer” oyun modu ile kozunuzu rakip oyunculara karşı internet üzerinden deneyimleyebilecek ve 8 kişiye kadar destekli online modunda ister rakibinize karşı, isterseniz de yapay zekanın kontrolündeki devasa yaratıklara karşı savaşabileceksiniz.

Yeni grafik motoru sayesinde genişletilmiş haritalar, kendine özgü sanat tasarımları ve daha da derinleştirilmiş canlı renkler, yeni yapımdan çok daha fazla haz almanızı sağlayacak. Yeni dövüş mekaniği, düşmanlarınızı bir silah gibi kullanmanızı sağlayacak. Interaktif bitirici vuruşlar yine oyunda mevcut olacak. Bunun yanında öfke modu sayesinde silahsız bir şekilde yakın dövüş yapabileceksiniz.

Daha fazla detay için Playstation’ın Facebook adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bizi nasıl bir oyun mu bekliyor? 

YouTube Preview Image