Bu kalemden 420 adet üretildi

Pelikan Silver Screen görseli1887’de Hannibal Goodwin, film endüstrisinin temelini oluşturan rulo halindeki selüloit filmleri kullanarak yeni bir fotoğraf çekme metodu geliştirmişti. Bunu yaparak, yeni bir film çekme malzemesi oluşturmakla kalmadı, sevinç ve mutluluk anlarının artık film kayıtları şeklinde paylaşılabilmesini de sağlamış oldu. Selüloit filmlerin gelmesiyle Charlie Chaplin, Marilyn Monroe ve James Dean gibi isimler dünyaca ünlü oldular.

Pelikan_Silver Screen_ Dekupe 9.900 TLPelikan, 1800’lü yıllardan günümüze kadar birçok zorluktan geçip büyük gelişmeler kaydederek gelen film sektörünü daima unutulmaz kılmak adına tüm dünyada sadece 420 adet bulunan Silver Screen özel dolmakalem serisini sinema tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Orjinal selüloid film şeridinin, kalemin sapını sardığı bu özel seride, dört kırmızı yakut, birbirleriyle çok zarif biçimde iç içe geçen, paladyumdan oluşan yıldızların ortasını belirliyor. Özel tasarımcılar tarafından tüm parçaları temayla uyumlu biçimde bir araya getirilen Silver Screen, Hollywood sinemasının unutulmaz anlarını sinemaseverlere yeniden hatırlatıyor.

Klasik siyah renkle, sterling gümüşünün daha da güzelleştirilmiş uyumu bu seriye hiç eskimeyen bir zerafet katıyor. Bu serinin en büyük özelliği ise, üretici firma olan Pelikan tarafından kesin bir sayı ile sınırlanmış olması. Her bir Silver Screen özel dolmakalem serisine ait dolmakalemin kendine özel numarası mürekkep dolum kısmına özenle işlendi.