Brad Pitt Chanel erkeği olursa

Sonda söylenmesi gerekeni başta söyleyeyim: Reklam filmi ortaya çıktığı gün eleştiriler yağmur gibi yağmaya başladı… Enerjisi, temposu çok düşük bir film olmuş; Brad Pitt çok yorgun görünüyormuş, yaşlanmış mı ne? Neymiş o ses tonu… Parfüm değil de zarzavat mı satıyormuş? Film neden siyah beyazmış? Ama ama ama vücudu taş gibiymiş!

Bahsettiğimiz kişi Thelma & Louise, Ledgends of the Fall, Seven, Twelwe Monkeys, Fight Club, Snatch, Babel, The Curious Case of Bendjamine Button, Moneyball’da, taş gibi bir vücuttan çok daha fazlasına sahip olduğunu dünyaya gösterdi.

Hanesine başka ne ekleyelim? Altı çocuk! Üçünü evlat edindi, üçününse biyolojik babası. Hikayenin ayrıntılarını hiçbir zaman bilemeyeceğimiz ama varsayım ki “Mr. & Ms. Smith” çekimleri sırasında Angelina Jolie kendisinden hoşlandı ve hatta ilerleyen vakitlerde Brad’e “Seni seviyorum” dedi. Ki o sırada kadının halihazırda iki ya da üç evlatlığı vardı… Hayat Brad Pitt’e güzel, genç, yetenekli, yakışıklı… Özgür kalmayı tercih edebilirdi. O “özgürlük” ne demekse… Birine “Seni seviyorum” deyin, o zaman anlarsınız bu hikayenin farklı sonuçları da olabileceğine… Belki de birbirlerine hiç böyle şeyler söylemediler, yine de sonuç ortada, Angelina ve Brad yıllarca birlikte.

Brad Pitt şu anda 48 yaşında. Ve sadece ödüllü bir oyuncu değil, aynı zamanda bir yapımcı. Bu demek değil ki yaptığı her şeyi alkışlayacağız, imza attığı her çalışmaya hayranlık duyacağız ancak bu reklam kampanyasındaki en önemli nokta şu: İlk defa bir kadın parfümünü bizlere bir erkek tanıtıyor. Chanel boşu boşuna Brad Pitt’i seçmiş olamaz. O aynı zamanda sıkı bir hayırsever. Dünyanın neresinde olursa olsun, bir doğal felaket meydana geldiğinde, olay yerine koşan ilk ünlülerden biri. Hiç tanımadığı insanların hayatında yarattığı fark ruhuna iyi geldiğini, kendisini dengelediğini söylüyor: “Kendimi düşünmekten yoruldum. Kendimden çok sıkıldım. İnsanın sadece kendisini düşünmesi o kadar yorucu ki…. Hastalıklı bir durum. Bunu önlemenin tek yolu başkalarını daha çok düşünmektir”. Yani yeni Chanel reklamında kim ne görüyor bilmiyorum ama eninde sonunda karşımızda Brad Pitt gibi, kayıtsız kalamadığımız bir insan var.

Dünyada her 30 saniyede bir adet Chanel 5 parfümü satıldığına göre acaba Brad Pitt sayesinde bu frekans kaça düşer?

YouTube Preview Image