Bol kas bol dans isteyene ‘Striptiz Kulübü’

Bu filmi izlemeye başlarken çok da umutlu değildim. Nasıl desem, sonu kötü romantizmle bağlanacak ağdalı yılışık bir komedi filmi bekliyordum. Hemen söyleyeyim Striptiz Kulübü / Magic Mike beklediğim gibi çıkmadı. Yanıldığım için gayet memnunum, izlerken hem çok eğlendim hem de alttan akan hikayenin gerçekliğinden hoşlandım. Arşivlik bir film olmuş diyerek abartmak istemiyorum ama Soderbergh yönetmenliğinde ki  filmi izlerken vakit kaybettiğinizi hissetmeyeceğiniz bir gerçek!

Kısa bir şekilde filmin konusuna değinelim…

Spot ışıkları altında Magic Mike olarak nam salmış Mike 30 yaşında el yapımı mobilyalar tasarlayan ve bu işe yatırım yapabilmek için hem para biriktiren hem de kredi onayı bekleyen genç bir adamdır. Gündüzleri inşaat işçiliği yaparken geceleri de striptiz kulübünde çalışmaktadır. Yine inşaat işlerini yaptığı günlerden birinde işe  alındığı gün kovulan 19 yaşındaki Adams ile tanışır. İlk bakışta hiçbir şekilde güven vermeyen bu genç yolunu bulamamanın ötesinde düzgün bir yol arayışında da değildir. Daha doğrusu düzgün bir işte dikiş tutturmaya niyeti yoktur. Ablası Brooke’un evinde yancı gibi yaşayan genç ile Mike’ın yolu bir gece diskonun kapısında kesişir. Mike çalıştığı kulübe müşteri olabilecek kadınları diskolardan toplarken Adams’da ki potansiyelin farkına varır ve onu da çalıştığı striptiz kulübe sürükler. Başlarda sadece ayak işleri yapmak için mekana gelen Adams tesadüfen sahneye çıkar ve bir daha da inmez. Bu ne olduğu belli olmayan dünyanın yabancısı olan Brooke kardeşi için endişelidir ve istemese de onu kollaması için Mike’a güvenmek zorunda kalır.Lakin Adams’ın başı bu kolay para, bol içki, gecelik ilişkiler üçgenin de çabuk döner ve Mike’da içine alan bir belayı başlarına sarar. Brooke’un da olaya el atmasıyla Mike bir dönüm noktasına gelir. Yaşadığı hayat sadece hayallerine giden yolda bir geçiş dönemimidir yoksa öyle olduğunu sanarak kendini mi kandırmaktadır? Soruların cevabını ve daha fazlasını filmi izleyerken öğrenebilirsiniz…

Beyler iş başında!

Filmde başrolü üstlenen Channing Tatum’un hayatından yola çıkılarak yazılan senaryoda Adams olarak yazılan karakter oyunculuk serüveninden önce striptiz kulüplerinde çalışan Tatum’un  gençliği oluyor bir yerde. Step-Up filminden bu yana pek şans vermediğim oyuncuya bu filmde oldukça ısındım buna sebep olan sahne de sergiledikleri değil sadece^^ Şaka bir yana dans kareografileri ve müzik seçimleriyle bayan izleyiciler için görsel bir şölene dönüşen filmin bonuslarını sıralamak istiyorum. Kulüp sahibi Dallas rolünde Matthew McConaughey , True Blood severlerin yakından tanıdığı kurt adam Big Dick sahne adıyla Joe Manganiello, White Collar’dan Mate Bomer ve Adams rolüyle akıllarda kalacak olan Alex Pettyfer var. Kendine bir güzellik yapmak isteyen ve bol dans bol kas ikilisinden hoşlanacak izleyiciye bugün vizyona giren film için şimdiden iyi seyirler diliyorum. Unutmadan filmin devamı da geleceğini hatırlatayım. Sevgiler!

Magic Mike / Striptiz Kulübü Fragamn:

YouTube Preview Image