BirinciBlog mutlu yıllar diler

Ne mutluluk!

Yılın son gününün son yazısını yazmak bana kısmetmiş. Geçen Nisan ayında şaka gibi başlayan maceramız hepinizin desteğiyle gayet ciddi bir şekilde sürüyor. Ben size bu gün film, kitap, konser, etkinlik, sergi v.b. yazmayacağım. Onun yerine biraz daha duygusal bir yılsonu yazısı yazmak geldi içinden.

Başlangıçta bu kadar çok yazarlı bir işin zaman zaman bir yerlerde arızalanacağından korkuyorduk açıkçası Emrah’la beraber. Hastalıklar, tatiller, özel işler v.b. sebepler nedeniyle aslında bu durum kaçınılmazdı. Siz bu durumu fark etmiyorsunuz ama zaman zaman bunlar yaşanıyor. Ancak o kadar uyumlu bir kadromuz var ki öyle bir olasılık ortaya çıktığında ortak yazışma alanlarımıza bir mesaj yetiyor. Kimin elinde fazla bir yazısı ya da yarım bir yazısı varsa, biraz vaktini ayırıp elindeki yazıyı hızla revize edip, yazısı eksik kalacak arkadaşı yolda bırakmayacak şekilde onun yazı gününe, saatine yetiştiriyor. Ya da aynı film, konser v.b. hakkında aynı anda yazı yazdığını fark eden arkadaşlar yazıyı birbirlerine ikram etme konusunda yarışa giriyorlar.

Her birinciblog toplantısında arkadaşlarla konuştuğum bir konuyu burada da dile getirmenin günü bu gündür. Emrah birbiriyle sorunsuz anlaşıp uyum içerisinde çalışabilecek böyle bir yazar kadrosunu bir araya toplama konusunda bana göre müthiş bir başarı gösterdi. Neredeyse yıla yaklaşan beraberliğimiz (aslında ilk kuruluş toplantımız buz gibi bir ocak-şubat toplantısına denk gelir) boyunca kimse kimseyle herhangi bir konuda anlaşmazlığa dahi düşmedi denebilir. Her türlü altyapıdan, farklı yaş gruplarından gelen yazar kadromuz sanki köklü bir gazetenin on-onbeş yıllık yazı işleri gibi tıkır tıkır çalışıyor. Bu vesileyle Emrah’a hepinizin önünde tüm ekip adına teşekkür etmek istiyorum. Seni seviyoruz Emrah başgan!

Bu güne dek binin üzerinde yazı yazdığımızı görmek gerçekten gurur verici. Tüm yazar kadrosu kocaman bir teşekkürü ayrıca hak ediyor. Birinciblog sayesinde hepimizin arasında sihirli denebilecek bir arkadaşlık doğdu. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım…

Çekirdek yazar kadrosu harici pek çok konuk yazar da bize ara ara yazıyor ve hepsi de işinin hakkını veriyor. Hepsine buradan sonsuz destekleri için teker teker teşekkür etmek isterim.

Ve son olarak çıktığımız bu maceralı yolculukta bizlerden sonsuz desteğini esirgemeyen siz sevgili okuyucularımız… 2012 yılında yazdıklarımız 2013 yılı için bir prova olsun. Yeni yılda sizleri çok daha çeşitli konularda yepyeni yazılarla buluşturmak tek amacımız. Size ufak da bir tüyo vereyim buradan: Yeni yılda birinciblog da yenilenecek! Nasıl mı? Bırakın o da işin sürprizi olsun!

Son Söz: Yazıda kullandığım fotoğraf sırrımızı ortaya çıkarmış. Evet, itiraf ediyorum birinciblog tayfası aslen kana susamış vampirlerden oluşan True Blood benzeri tehlikeli bir ekip. Gece bizlerden biriyle karşılaşacak olursanız yolunuzu değiştirin…

Mutlu yıllar…

 

YouTube Preview Image

 

Comments
  1. İbrahim Sali

    ‘Heavy’ new year birinci blog. :)

  2. Orhan Meriç

    Çok teşekkür ederiz İbrahim. Hep beraber nicelerine…