Ben Affleck; O bir sosyal sorumlu

Ünlü simaların zaman zaman bazı dernekler ya da vakıflarla işbirliğine giderek sosyal sorumluluk projelerine destek olduğunu görüyoruz. Kimi kimsesiz çocukları evlat ediniyor kimi küresel ısınma için savaş veriyor. İşte bu yardımsever yaklaşımları onları hayranlarının gözünde ve gönlünde daha da yüceltiyor.

live-below-the-line-boys-at-a-fountainv2

Live Below The Line, yani Sınırın Altında Yaşa hareketi 2009’dan beri her yıl düzenlenen ve Afrika’daki açlığa dikkat çekmek isteyen bir farkındalık kampanyası. ABD’de sosyal medya üzerinden başlatılan farkındalık kampanyası, kişilerin 5 günlüğüne yiyecek ve içecek giderlerine günde maksimum 1.5 dolar harcayarak hayatlarını idame ettirmeleri üzerine kurulmuş.

Dünyada fakirlik sınırında yaşayan 1.4 milyar insanın gıda ihtiyaçları için günde yaklaşık 1.5 dolar harcayarak hayatta kalmaya çalıştığının altını çizen kampanyanın yeni ve son destekçisi ünlü oyuncu ve yönetmen Ben Affleck oldu.

affleck17n-2-web

Live Below The Line kampanyasını desteklemek için 1 hafta süreyle açlık sınırında yaşayacak olan ünlü oyuncu Twitter’dan kampanyaya şöyle destek verdi; “Dünyada 1.4 milyar kişi günde 1.50 dolardan daha az parayla hayatta kalmaya çalışıyor. Ben de Doğu Kongo için ‘live below the line’ kampanyasına katılıyorum. Sen de katılacak mısın ?”

Siz de kampanyaya destek vermek isterseniz Twitter’da #belowtheline hashtagiyle kampanyaya destek olabilirsiniz.