Basketbolun efsane isimleri geri döndü

Dünya Veteran Basketbolcular günü şerefine her yıl Eylül ayının son haftası Dünya Veteran Basketbol Federasyonu’ na (FIMBA) üye ülkeler tarafından düzenlenen Fimba Day, bu yıl ilk kez İstanbul’da Barilla’nın sponsorluğunda Fimba Turkey organizasyonu olarak  gerçekleştirildi.

29 Eylül Cumartesi günü Zincirlikuyu İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’ nda gerçekleştirilen etkinliği izlemek için ben de oradaydım.

Yaşına göre hayatını yaşama, hayatına yaş ekle’ sloganını benimseyen FIMBA’ nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Fimba Day’in bu yıl ilk kez kutlanmasının ayrı bir önemi vardı. Açılış töreninde yapılan konuşmalar sırasında törene katılan Barilla yetkilileri, spor ve hareketin sağlıklı bir yaşamın ayrılmaz parçası olduğunu vurgulayarak, Akdeniz beslenme modelinin en önemli bileşenlerinden birisi olan makarnanın, her yaştan aktif insanların yaşamına lezzet ve enerji katan en önemli gıdalardan birisi olduğunun altını çizdiler.

Açılışın ardından bir dönemin ünlü basketbolcularının ter döktüğü Kadın ve Erkek All Star maçlarını çok sayıda basketbol sever izledi. Turnuvaya katılan efsane oyuncular aileleriyle birlikte oradaydılar. Geleceğin basketbolcusu miniklerin, anne  babalarıyla tribünde ve sahada sergiledikleri görüntü izlemeye değerdi. Karşılaşmaların ardından oyunculara ve izleyicilere özel bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Türk basketbolunun efsane oyuncuları kokteylde bir yandan maçların yorgunluğunu atarken diğer yandan onlara destek veren basketbol severlerle unutulmaz bir akşam geçirdiler. Basketbolun teknik ve tecrübeyle oynandığında ne kadar da güzel izlendiğini anlatamam.

Organizasyona tam kadro  Galatasaray Veteran Basketbol Takımı ile İzmir ve İstanbul veteran basketbolcuları katıldı.  İzleyenlere heyecanlı anlar yaşatan veteran basketbolcuların spora devam ettikleri ve düzenli antrenman yaptıkları fit görüntülerinden anlaşılıyordu.  Bu gerçek  genç sporcularımıza ömür boyu spor yaptıkları ve ülkemizde veteran basketbolunu canlandırmaya çalıştıkları için tebrik ediyor, onlara destek vermeliyiz diye düşünüyorum.

Destek ve bilgi için:

elvan.kantarci@kutadgu.com.tr

reha.tartici@kutadgu.com.tr