ABC Network’den ithal dizi: Red Widow

SHOWSHEET_RED-WIDOW-640-600x337

Son yıllarda dizi dünyasında hatlar karışmış durumda, ülkemizden Güney Amerika’ya ve dünyanın başka ülkelerine ihraç edilen hikaye ve senaryolar (bkz: Aşk-ı Memnu),  Amerika’dan ülkemize adapte edilmeye çalışılan kaba taslak oturan ama yinede bir olmamışlık hissi veren yapımlar (bkz: 20 Dakika – Next Three Days ve İntikam – Revenge ) derken ithal senaryoyla şansını deneme sırası şimdi de orijinal hikayelerin ana vatanı sayılan (adamlar yapmış arkadaş dedirten!) Amerika’da.

Hollanda’nın iki sezondur oldukça yüksek reyting almış dizisi Penoza’nın birebir uyarlaması olan dizi ABC’nin 666 Park Avenu için aldığı iptal kararıyla boşalan Pazar gecesini doldurarak dün gece (bizler uykumuzdayken) iki bölümü ard arda yayımladı ve açılışı yaptı. İlk sezon için sekiz bölümü yeterli gören yapımcı ve kanal böylelikle fazla riske girmeden ilk sezon için belli ölçüde nabız yoklayarak gitmeyi seçmiş  gibi görünüyor. Künyeye şöyle bir göz atınca Dexter’da yapımcılık ve Twilight serisinde senaryo! yazarlığı geçmişi olan Melissa Rosenberg Red Widow’un ilk iki bölümünün senaryosuna el atmış ve yapımcılığı da üstlenmiş, lakin yapımın yaratıcısı unvanı Penoza’nın yaratıcısı Pieter Bart Korthuis’da elinden alınmamış, haliyle.

tv-red-widow01

MV5BMTQwMjM1NDMyMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjkyNTMxOQ@@._V1._SX425_SY640_Şimdilik her bölümü farklı bir yönetmenin ellerine teslim edilen dizinin hikayesi gelecek sezon bizde de adaptasyonunu Tv kanallarımızda görme ihtimali yaratacak kadar aşk, nefret, intikam, suç, göz yaşı ve entrika barındırıyor. Bütün bunlarla üç çocuğuyla tek başına kalıp mücadele etmek zorunda olan kadın kahramanıyla neredeyse bizden bir hikaye. Red Widow tam olarak ne anlatır kısa bir özet geçmek gerekirse; Marta Walraven evli ve üç çocuklu bir kadındır, standartları yüksek bir hayatı ve oldukça seksi bir kocası vardır. Kuzey Kaliforniya’da yaşayan bu mükemmel ailenin fonda çalan parçası kuşkusuz ‘What a Wonderful World’ dür. Çerçevede görünen resim böyleyken işler sanıldığından farklı bir durumdadır, 48 saat içerisinde hayatı kabusa dönen kocasının ölümüyle kendini üç çocuklu bir dul olarak bulan Marta için kocasının neden öldüğünü anlamaya çalışmak, ailesini korumak ve büyük bir suç örgütünün açığa çıkmasını sağlamak için gireceği mücadele dolu günler kapıdadır. Bir anne ailesini korumak için neleri göz alabilir? sorusunun yanıtını verecek olan Marta Walraven’in hikayesi suç – dram dizilerini sevenler için şans verilebilecek nitelikte. Ben devam eder miyim yada dizi 2. Sezonu görebilir mi muamma. Kadın kahramanıyla ayın anlam ve önemine yakışan bir yapım olduğu gözden kaçmadı o ayrı…  Dizinin kadrosunda yer alan isimler şöyle:  Radha Mitchell (Marta Walraven), Hell on Wheels’den Anson Mount (seksi kocayı oynuyor), Sterling Beaumon, Jaime Ray Newman, Rade Sebedzija, Clifton Collins Jr…

İyi seyirler! İmdb notu: 4.9 Penoza : 7.4

 

RED WIDOW Fragman:

YouTube Preview Image