90’lardan unutulmayan bir esinti: 90210

Tarih 01.01.13 kahvaltıdan sonra evde oturmuş kanalları geziyorum… gezerken bir an gözüm bir kanala takılıyor comedymax, yıllar yıllar önce çok severek izlediğimiz bir dizi ile ilgili minik bir tanıtım ya da belgesel tadında bir program. Eminim ki sizler de hatırlayacaksınız söylediğimde tabi ki Beverly Hills 90210’dan bahsediyorum. Ya da ülkemizde yayınlandığı ismiyle Evimiz Hollywood’da!

1990 yılında Amerikan Fox tv ve tüm dünyada yayınlanan ve izlenme rekorları kıran dizi tabiri caizse gençlik dizilerinin atasıdır. Pür dikkat programı izlemeye koyuldum dizinin yayına girmeden ön çalışmalarından hatta dizinin en önemli 2 başrol oyuncusunun dizinin yayınlanmasına 1-2 gün kala bulunduğundan bahsediliyordu. Tüm yapım ekibi o günleri ve anılarını anlatıyordu. İzlerken birden tekrar diziyi izlemek istedim haliyle bilgisayarı açarken içimden umarım bölümleri bulurum diye dua ediyordum.

Bölümleri ne yazık ki bulamadım -bulan bilen varsa yönlendirirse ayrıca sevinirim- ama başka bir şey buldum. 90lı yıllardan 2000li yıllara kadar tüm dünyada izlenme rekorları kıran o dönemin gençliğini kasıp kavuran Beverly Hills 90210, 2008 yılında 90210 isimli yeni versiyonuyla tv ekranlarına geri dönmüş!

Bir Beverly Hills hayranı olarak bunu nasıl kaçırmışım bilmiyorum hatta büyük bir hata bile denebilir ama zararın neresinden dönülse kardır diyerek hemen izlemeye koyuldum. Dizi şu an 5. Sezonunda internette okuduklarıma bakılırsa ben daha henüz görmedim eski versiyondan Tori Spelling yeni versiyonda da yer alacakmış.

Dizi ile ilgili olarak aslında söylenebilecek birkaç şey var henüz izlemediyseniz sizlere tavsiyem eski Beverly Hills’i bulurum kafasıyla oturduğunuzda tam bir hayal kırıklığı olabilir bu durum sizin için. Çünkü daha jenerik girerken hemen aklınızda flashbackler oluşuyor, hatunsanız gözleriniz Jason Priestley, Luke Perry gibi yakışıklıları falan arıyor! Gerek yok J Dizi orjinalindeki hikayeye benzer bir girizgah yapsa da aradan yıllar geçmiş zaman değişmiş bunlar hissediliyor. Yeni diziye ilişkin olumsuz eleştirilerim olmayacak dediğim gibi yeni bir diziymişcesine oturup izlediğinizde sizi sürüklüyor.

Diziyle ilgili kısa bir tanıtım yazısı geçmek gerekirse Yeni “90210”da, Brenda ve Brendan Walsh kardeşler yerine bu kez hayata Annie ve kardeşi Dixon Wilson’ın gözünden bakıyoruz. Kahramanlarımız, Batı Beverly Hills Lisesi’ndeki ilk günlerinden sonra artık Kansas’ta olmadıklarını anlamak zorunda kalırlar. Baba Harry ve anne Debbie’nin de dâhil olduğu Wilson ailesi, Harry’nin eski TV yıldızı annesi Tabitha’ya göz kulak olmak amacıyla Beverly Hills’e taşınmıştır. Babalarının lisenin müdürü olarak işe başlaması da kahramanlarımızı bir kat daha sıkıntıya sokacaktır. İki kardeş; zengin kızı Naomi, popüler sporcu Ethan, hevesli gazeteci Navid ya da asi bir kız olan Silver gibi sınıf arkadaşlarıyla baş etmek konusunda birbirlerine yardımcı oluyorlar.

İyi seyirler…

90210 Sezon 5 fragmanı:

YouTube Preview Image