90’lar Türkçe Pop’un en seksi şarkıları

Teenage dönemini 90’lı yıllarda sürmüş biri olarak o yılların Pop şarkılarının yeri bende ayrıdır. Son zamanlarda 90’lara duyduğum özlemden midir bilmem sıklıkla o yılların şarkıları dinlerken buluyorum kendimi. Bazı parçaların tekerleme gibi ezbere geçirdiğim sözlerine şimdiki aklımla bir göz attığımda hiç de masum cümleler olmadığına aydım.Türk Popu seksi göndermeleriyle en cesur dönemini 90’lı yıllarda yaşamış o da bizim çocukluğumuza denk gelmiş farkında olmadan . Hal böyle olunca libidosu yüksek şarkılar seçkisi yapmaktan kendimi alamadım…

Seni Yerler – Sezen Aksu

Sezen Aksu seksi göndermelerine alışık olduğumuz bir şarkıcı/söz yazarıdır. Fakat Seni Yerler şarkısı alışılagelmiş bir durumu çok farklı bir açıdan ele alır. Mahallenin köşelerini tutanlar erkekler değil kadınlardır ve tacizlerin hedefi ise bir erkektir. Oldukça ters köşe bir durumdur…  Mahalleye yeni yerleşmiş yakışıklı gence ‘yaylanmadan yürü, yoksa günah bizden gider’ derken hem çok kadınsı hem de delikanlı bir ayar verir. Yanılıyor muyum?

YouTube Preview Image

Erkeklerde Yanar – Nazan Öncel

Erkeklerle başladık onlarla devam edelim. ‘Erkeklerde Yanar’ şarkısı kadar klibi de unutulmazdır. O dönem bizden büyük ağabeylerimizin arzı endam ettiği klipten hepimiz bir yakışıklı seçmiştik arkadaşlarla. ‘Gidip de banka soyacak değiliz ya, bizi yatak paklar’ sözleri Savaşma Seviş sloganı gibidir bir yerde!

YouTube Preview Image

Hepsi Senin mi? – Tarkan

Bir laf atma klasiği olan Hepsi Senin mi Tarkan’ın en seksi şarkısı değildir tabi ama bir dönemin en akılda kalan ayartıcı etkisi en yüksek şarkısıdır. Söz ve müzik Sezen Aksu demek fazladır sanırım.

YouTube Preview Image

Konuşalım, Sevişelim, Kırıştıralım – Yaşar Gaga

Yaşar Gaga’nın ilk albümünün sanırsam tek hatırlanan şarkısıdır. Sezen Aksu’nun vokalden sesi gelir. Sözleri kime ait bilmiyorum ama ‘Aşkı sevişerek savunalım’ der. Mesajı gayet açıktır.

YouTube Preview Image

Bayıldım – Gökhan Tepe (Pantolonunu Çok Sevdim)

İlk çıktığında Tarkan’ın çakması gibi duran Gökhan Tepe benzerinin aslını değil kendini yaşatmış sevdiğim bir adamdır. Pantolonunu çok sevdim, çıkar onu bebeğim sözlerini içeren ‘Bayıldım’ şarkısını toyluğuna ve prodüktör-zede olmasına bağlıyorum. Az önce fark ettim de klipte rahmetli Ajlan Büyükburç’da varmış.

YouTube Preview Image

Bandıra Bandıra – Yonca Evcimik

Yonca Evcimik ve Bandıra Bandıra – Yaşıtlarım dürüst olalım biz bu şarkıyı ezberleyip kim daha hızlı söyleyecek mevzuuna baya kafa yormuştuk. Yaş 11 tabii :)

YouTube Preview Image

Ateşle Barut – Sertab Erener

Kadınla erkeği en iyi tanımlayan benzetmeden adını alan bir Aysel Gürel şarkısı. Sertap Erener’le ilk tanıştığımız albümde yer alan şarkının klibi için Oktay Kaynarca başrolü üstlenmiş. Gözlerin parladığı ana dikkat!

YouTube Preview Image

Med Cezir – Levent Yüksel

Levent Yüksel’in ilk albümüne isim veren şarkıdır Med Cezir. Yüksel’in en iyi albümüdür kuşkusuz. Açılıp mevsimli mevsimsiz dinlenir, ısıtır kanı, bizi yakar… Vazgeçilir gibi değil bu Med Cezirler!

YouTube Preview Image

Deli Et Beni – Emel Müftüoğlu

Çıktığı dönem klibi sebebiyle oldukça eleştirilmiş olan şarkının söz ve müziği Harun Kolçak’a aittir. Diğer Harun Kolçak parçalarında olduğu gibi (bkz: Gir Kanıma, Yanımda Kal, Gitme Seviyorum) buyurgan bir adı vardır. 90’lar deyince olmazsa olmazdır.

YouTube Preview Image

Aslında listeye Kerim Tekin-Cici Baba, Ufuk Bigay – Öpmeye Doyamadığım, Şahsenem – O Bu Gece Gelecek gibi  cesur sözleriyle akıllara kazanan daha niceleri eklenebilir. Özleyenler arayıp bulacaktır.

I Love 90’s

Comments
 1. Ece Budayıcıoğlu

  Bir de Sibel Tüzün’ün Kaçın Kurası vardır ki hayli seksidir 😀

 2. Mustafa Gündoğdu

  Şahsenem, O Bu Gece Gelecek’le beni onanmaz sorulara gark etti şimdi düşününce : /
  bir de nida diye bir adam var, ‘evimizin gelini’ diye bir şarkısı vardı, ki klibi erotizmlerden erotizm beğendiriyordu bünyelere..
  bir de ayşegül aldinç de atlanmamalı, onun da o alanda bilhassa klipleriyle önemli çalışmaları olmuştu ( : içimm bir hoşşş, dudaklarımda aynı tebessüm ahh ne hoşş (:

  • Ebru Şenkartal

   anladım ben seni ;P