60+ Earth Hour – Sensiz Olmaz!

Küresel ısınmanın etkileriyle her geçen gün kötüleşen çevre ve iklim koşulları maalesef ki yaşadığımız dünyayı ve üzerindeki canlıları olumsuz etkiliyor. Bunun bilincinde olan ve tüm dünyada bu olumsuz şartların iyileştirilmesi, dünya üzerinde yaşayan tüm canlıların daha iyi bir dünyaya sahip olması için çalışan WWF yeni bir farkındalık hareketine daha imza atıyor!

earth-hour-blip

23 Mart Cumartesi akşamı saat 20:30 – 21:30 saatleri arasında gerçekleşecek çevre hareketi kapsamında dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunlara dikkat çekmek amacıyla tek yürek tek bilek olacak! Peki ne mi yapacağız? Saatler tam 20:30’u gösterdiğinde gezegenimizi korumak isteyenler olarak bir saatliğine ışıklarımızı söndüreceğiz. Ama bilin ki bu daha sadece bir başlangıç!

Gerçekleştirilecek bu Dünya Saati Uygulaması bireyler ve kurumlar olarak doğayla el ele kol kola çevresel sürdürülebilirlik için sahip olacağımız eşsiz bir fırsat olacak. Yaşadığımız bu gezegeni gelecek nesillerimize daha sağlıklı ve daha yaşanabilir olarak bırakmak istiyorsak bu Cumartesi tüm dünyayla eş zamanlı olarak bu büyük harekete siz de katılın!

60+

Eğer siz de çevre sorunlarının çözümünde yer almak ve kampanyaya destek olmak istiyorsanız, www.dunyasaati.org ‘a girin, kurumsal katılım formunu doldurarak size özel sayfanızdan kendi kampanyanızı başlatarak yüzlerce kişiye ulaşın. Ayrıca sosyal medya aracılığıyla Twitter üzerinden #dominoetkisi hashtagiyle bu harekete destek verebilir, kitleleri bu bilinçlendirme projesi için harekete geçirebilirsiniz.

Unutmayın 23 Mart Cumartesi akşamı saatler tam 20:30 u gösterdiğinde ışıklarımızı bir saat süreyle kapatarak dünyanın en büyük çevre hareketine katılın sizin de yaşadığınız bu dünyaya en azından küçük bir desteğiniz olsun!

Şimdi lütfen katılmak ve kendi kampanyanızı başlatmak için tıklayın.

Comments
  1. Esra

    15 gün önce facebook sayfalarında gördüm etkinliği, o günden beri saatimin alarmı kurulu, yarın akşam bir domino taşı olmak güzel olacak :)

  2. elif sarıoğlu

    kesinlikle :)