30 Eylül Pazar..Sokak Hayvanları için oradayız…

Ben çocukluğumdan beri köpekle büyüdüm. Üniversite zamanımda çok istememe rağmen ona gerekli ilgi ve bakımı göstereceğimden emin olamadığım için bir köpek edinmedim. Mahallemde sokakta oturan, uyuyan,gezinen köpeklerle oynadım. Eve yürürken bana eşlik ettiler çoğu zaman. Gece yemeğe dışarı çıktığım zamanlarda artan yemekleri onlara hazırlatıp yağmur altında onları beslemek için mahallenin sokaklarını arşınladığım çok olmuştur. Evde bir şeyler hazırlayıp kapı önüne onlar için bıraktığım da.

Hepimizin illa ki bir köpek ya da bir kedi macerası olmuştur. Bir tanesine içimiz hep gitmiştir, nerede görsek sevmişizdir. Çünkü bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz. Ama ne yazık ki yeni çıkartılacak “Hayvanları Koruma Kanun Tasarısı” ile artık sokakta yaşayan hayvanlar birer av hayvanı gibi avlanacak ve öldürülecek. Kanuna bakılınca bakımevlerine, barınaklara götürülecek gibi görünüyor ama hepimiz biliyoruz ki bu kadar hayvana bakabilecek altyapı ne İstanbul’da ne de başka bir şehirde yok.

30 Eylül Pazar günü işte bu kanuna “DUR” diyebilmek, en azından sesimizi duyurabilmek için saat 14.00’de tüm hayvan severler Taksim’de Galatasaray Lisesi önünde buluşacak. Biz BirinciBlog olarak orada olacağız ve sesini duyuramayan bu masum hayvancıkların sesi olacağız. Lütfen siz de gelin. En azından bir şeyleri değiştirmeye bir yerlerden başlayalım. Siz yoksanız, artık sabah işinize giderken bacağınıza sürtünüp mırıldayan kedi de yok, kuyruğunu sallayıp başını eğerek yanınıza onu sevmeniz için gelen köpek de.