Night Ranger: 24 tel ve bir davul

24 Strings and a Drummer – Live & Acoustic” ; Night Ranger‘ın müzik dolu hayatlarının 30. yıl dönümlerinde “Dawn Patrol” den günümüze kadar yapmış oldukları 10 albümün en sevilen hit parçalarından oluşan canlı ve akustik bir albüm. Sevenleri ve takipçileri olarak bizleri gerçekten çok memnun etti. Jack Blades, Kelly Keagy, Brad Gillis, Jeff Watson, Alan Fitzgerald gibi usta müzisyenlerden oluşan bu dev grupta kimler çalmadı ki; Michael Lardie (Great White) klavye, Reb Beach (Winger, Whitesnake) gitar, Jesse Bradman (klavye), Gary Moon (bas gitar), David Zajicek (ritm gitar), Christian Matthew Cullen (klavye).

Grubun 1982 de çıkan ilk albümlerinden (Dawn Patrol) 1998 “Seven” adlı albümlerine kadar 8 albümleri var. Bu tarihten sonra 2007 yılına kadar bir durgunluk, konserlerle geçen bir süreç devam etmiş. Michael Lardie’nin gruba girmesiyle “Hole in the Sun” albümleriyle bu susukunluğu bozarak yaşamaya devam ettiklerini bize hatırlattılar. Albümden hemen sonra Jeff Watson‘dan boşalan yeri Reb Beach ile kapatmayı başarsalarda; Beach’in yoğun programından dolayı yeniden bir gitarist aramaya başladılar. Dertlerine iyi bir solo kariyeri de olan Joel Hoeksta çare oldu. Birlikte “Somewhere in California” adlı albümü çıkardılar (2011).

Night Ranger is Jack Blades (bass guitar, vocals), Kelly Keagy (drums, vocals), Brad Gillis (lead & rhythm guitars), Joel Hoekstra (lead & rhythm guitars) and Eric Levy (keyboards).

24 STRINGS & A DRUMMER – LIVE & ACOUSTIC” CD track listing:

1. This Boy Needs To Rock
2. When You Close Your Eyes
3. Sing Me Away
4. Growin’ Up In California
5. The Secret Of My Success
6. Sentimental Street
7. Four In The Morning
8. Let Him Run/Goodbye
9. Forever All Over Again
10. Don’t Tell Me You Love Me
11. Sister Christian
12. (You Can Still) Rock In America
13. Boys Of Summer

“24 Strings and a Drummer – Live & Acoustic” gitarlarda Brad Gillis ve Joel Hoekstra’nın şahane performanslarıyla, Night Ranger’ın melodik, akılda kalıcı ve güzel parçalarıyla bezenmiş canlı ve akustik bir konser kaydı. 30 yılı devirdikleri bu beraberliklerinin aynı zamanda bir Dvd kayıtları var. Mutlaka dinlenilmesi ve izlenilmesi gereken bir konser. Sevgilerimle.

Night Ranger – 24 Strings and a Drummer Live and Acoustic

YouTube Preview Image